مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: با داشتن ۴۰۰ هزار دلار می‌توان یک خودروی جدید لامبورگینی Aventador LP-۷۰۰-۴ را در پارکینگ خانه پارک کرد،‌اما برای اینکه بتوان یکی از مدل‌های مینیاتوری این خودرو را خریداری کرد، باید میلیون‌ها دلار پول در حساب بانکی‌تان باشد.

لامبورگینی از جنس طلا

براساس گزارش نیویورک‌دیلی، شرکت مهندسی رابرت گالپن این مدلی کاملا طلا از لامبورگینی Aventador LP-700-4 را به تازگی در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به نمایش گذاشته‌است. ارزش این مدل لامبورگینی بیش از هفت میلیون دلار برآورد شده‌است.

لامبورگینی از جنس طلا

به گفته این شرکت لامبورگینی انتخاب ساده‌ای بوده‌است زیرا محصولات شرکت لامبورگینی بسیار خاص، وسوسه‌برانگیز و چالش‌برانگیز بوده و به شدت پرطرفدار هستند. در این مدل خودرو، طراح تنها به استفاده از ورقه‌های طلا کفایت نکرده و به جای لامپهای LED و پوشش صندلی‌های خودرو از الماس استفاده کرده‌است.

لامبورگینی از جنس طلا

بدنه اصلی این خودرو از فیبرهای کربنی بسیار نازک،‌به ضخامت 1/1000 میلیمتر ساخته شده و با استفاده از صفحات طلایی پوشانده شده‌است. برای ساخت رینگ لاستیک‌های این مدل،‌اتاق داخلی و صندلی‌ها و فرمان آن نیز از طلای سفید و پلاتین استفاده شده‌است.

لامبورگینی از جنس طلا

برای محافظت از این خودروی گران‌قیمت محفظه‌ای ضدگلوله نیز ساخته شده‌است. برای این مدل نشانه‌ جواهرنشان لامبورگینی نیز طراحی شده و قرار است این نشان، محفظه ضد‌گلوله و خود مدل خودرو برای ثبت در کتاب رکورد‌های گینس به عنوان گران‌ترین خودروی مدل، ایمن‌ترین محفظه نمایش و مجلل‌ترین لوگوی جهان وارد لیست رکورد‌های این کتاب شوند.

لامبورگینی از جنس طلا

این مدل لامبورگینی از میان 500 کیلوگرم شمش طلا تراشیده شده و مدل نهایی حاوی 25 کیلوگرم طلا است. قیمت این خودرو از 7.5 میلیون دلار آْغاز می‌شود و 650 هزار دلار از پول فروش آن نیز برای موسسات خیریه درنظر گرفته شده‌است. ارزش طلا و سنگ‌های قیمتی به کار گرفته شده در ساخت این مدل 2.64 میلیون دلار تخمین زده شده‌است

کد خبر 232161
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز