همشهری آنلاین: رییس صندوق بین‌المللی پول قبل از ظهر امروز (سه‌شنبه) به وقت محلی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رییس‌جمهور کشورمان در این دیدار با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و بازنگری و حل‌وفصل مشکلات مرحله اول اجرای این طرح در دولت جدید، بر برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی برای اجرای مرحله دوم آن تاکید کرد و گفت: هدف دولت تدبیر و امید این است که اولاً تورم را مهار و بازار ارز را با ثبات کرده و بهبودی در کسب و کار پدید آورد و سپس به اجرای مرحله دوم این طرح بپردازد.

روحانی همچنین از نقش فعلی رییس صندوق بین‌المللی پول در مدیریت بحران جهانی تقدیر کرد.

رییس صندوق بین‌المللی پول نیز در این دیدار با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در بنیانگذاری صندوق بین‌المللی پول، ضرورت حل مشکلات اقتصادی در خاورمیانه و نیز خطرات جنگ در منطقه و آثار آن در شرایط اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

رییس صندوق بین‌المللی پول با مثبت ارزیابی کردن اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها در ایران بر آمادگی این صندوق برای همکاری با جمهوری اسلامی در زمینه‌های مهار تورم و سیاست‌های مالی و ثبات اقتصادی و توسعه زیرساخت‌ها تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به تجربه جمهوری اسلامی ایران در موضوع مهاجران افغانی و لزوم مسئولیت‌پذیری صندوق بین‌المللی پول برای حل مسائل منطقه‌ای، بزرگی و تمدن ملت ایران را مورد تمجید قرار داد.

کد خبر 232430

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار