همشهری آنلاین: مسؤول دبیرخانه شورای عالی حوزه‎‏های علمیه با بیان این‌که «دشمنی با شیعه در هیچ دوره‎ای مثل امروز علنی نبوده است» گفت: شیعه با استدلال علمی و عقلی پاسخ‌گوی نیازهای بشر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‎الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب در مراسم آغاز سال تحصیلی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم، با اشاره به این‌که «هرکس امر اهل بیت(ع) را زنده نگه دارد از رحمت الهی برخوردار می‌شود» اظهار کرد: معرفی مکتب اهل بیت(ع) از مصادیق احیای امر ائمه معصومین(ع) است.

وی با اشاره به عداوت و کینه‌توزی‌ها نسبت به تشیع، تصریح کرد: در هیچ زمانی به اندازه امروز دشمنی با شیعه و مکتب اهل بیت(ع) علنی نبوده است.

مسؤول دبیرخانه شورای عالی حوزه‎‏های علمیه با اشاره به هوشیاری امام راحل(ره) مبنی بر تفکیک اسلام ناب محمدی (ص) از اسلام آمریکایی، بیان کرد: نشر کتاب‎هایی در رد شیعه، حاصل اسلام آمریکایی است که مهم‌ترین دستاورد آن نیز تسلیح تکفیری‎های عربستانی، اردنی و قطری برای جنگ با ملت سوریه است.

نواب خاطرنشان کرد: دشمنان هر قدر تلاش کنند تا به تشیع آسیب برسانند، با عنایت خداوند متعال روز به روز ابعاد بیشتری از حقانیت مکتب اهل بیت(ع) برای جهان مشخص می‎شود.

وی با تاکید بر این‌که «ائمه معصومین(ع) برای معرفی اسلام ناب با هیچ کسی درگیری و جنگ نداشتند» گفت: مکتب شیعه با استدلال‎های علمی و منطقی، پاسخگوی نیاز فطری بشریت است.

مسؤول دبیرخانه شورای عالی حوزه‎های علمیه همچنین با اشاره به موفقیت‌‎های مرکز تخصصی مهدویت، اظهار کرد: تربیت دانش‌پژوهان توانمند، اهتمام به پژوهش‎ها، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت، ارائه سی دی‌ها و مجلات آموزشی از مهم‌ترین اقدامات این مرکز به شمار می‌رود.

نواب در پایان تاکید کرد: مرکز تخصصی مهدویت باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به معرفی امام زمان(عج) به نوجوانان و جوانان داشته باشد.

کد خبر 231122
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی