همشهری آنلاین: فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران(دافوس)، با بیان این که ارتش توجه جدی به جنگ های الکترونیک دارد، گفت: برای اولین بار پذیرش دانشجو در حوزه های جنگ الکترونیک(جنگال) و سایبر را در دستور کار قرارداده ایم.

حسین ولیوند

امیر سرتیپ ستاد «حسین ولیوند» در مراسم آغاز دوره های ۲۴ و هشتم حرفه ای دانشجویان دافوس افزود: در این دوره ۲۷۰ نفر از بهترین دانشجویان از نیروهای چهارگانه هوایی، دریایی، زمینی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش، نیروهای سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، سازمان های وابسته به ارتش نظیر حفاظت اطلاعات و عقیدتی سیاسی ارتش شرکت دارند.

امیر ولیوند گفت: در این دوره همچنین تعدادی از دانشجویان کشورهای دوست و همسایه نیز حضور خواهند داشت و دانشگاه دافوس این آمادگی را دارد که پذیرش تعداد دانشجویان خارجی از این کشورها را افزایش دهد.

وی طول دوره نظری که دانشجویان باید طی کنند را ۱۸ ماه عنوان کرد و افزود: دانشجویان سه ترم تحصیلی به مدت ۱۲ ماه و یک ترم کارورزی را در این مدت طی خواهند کرد.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ادامه داد: دانشگاه ۶ ماه نیز برای دوره پژوهشی و ارایه پایان نامه به دانشجویان اختصاص داده است که در مجموع طول این دوره ۲۴ ماه است.

وی در خصوص اهداف برگزاری دوره های دافوس برای دانشجویان ارتش گفت: دانشجویان این دانشگاه از افسران میانی و بالای نیروهای مسلح و سازمان های وابسته هستند که برای تصدی مشاغل میانی و بالا در نیروهای مسلح و سایر نهادها آموزش داده می شوند.

امیر ولیوند با بیان این که در این دانشگاه به دانشجویان آخرین سطح تاکتیک ها، راهبردها و عملیات ها در جنگ آموزش داده می شود، ادامه داد: دافوس صرف توجه به حوزه تاکتیکی نمی باشد و به همه حوزه ها توجه می کند.

امیر سرتیپ ولیوند ادامه داد: در این آموزش ها ما از فضاهای سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می کنیم و برای اولین بار نیز پذیرش دانشجو در حوزه های جنگ الکترونیک(جنگال) و سایبر را در دستور کار قرارداده ایم.

فرمانده دانشگاه دافوس به اعضای هیات علمی دافوس اشاره کرد و گفت: اعضای هیات علمی دانشگاه نیز افزایش یافته است و اساتید آن نیز که از بهترین و مجرب ترین اساتید کشور و نیروهای مسلح بوده و آشنا به زبان های عربی و انگلیسی نیز هستند.

امیر ولیوند در ادامه به سطح کیفی این دانشکده اشاره کرد و افزود: تجارب دفاع مقدس و جنگ های مختلفی که بویژه در سه دهه اخیر در منطقه رخ داده است را جمع آوری و با دانشی که بر مبنای آن در این دانشکده جمع شده تلفیق و از آنها در تدریس به دانشجویان استفاده می شود.

وی افزود: امروز افتخار می کنیم که این کار را انجام داده و توانسته ایم در این دانشگاه دانش نظامی و تاکتیکی را بومی کنیم.

مراسم آغاز دوره بیست و چهارم و هشتم حرفه ای دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس) با حضور امیر سرتیپ حسین ولیوند فرمانده دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش، امیر سرتیپ رضا خرم‌طوسی جانشین معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر حیدری جانشین نیروی زمینی، جانشین قرارگاه پدافند هوایی ، فرماندهان، اساتید و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

کد خبر 229218

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار