همشهری آنلاین: کارگردان فیلم سینمایی «۳۳ روز» با ابراز خرسندی از اکران این فیلم در روز قدس گفت: اگر رغبتی در مسئولان سینمایی دولت جدید باشد، درباره فلسطین، لبنان و بیداری اسلامی فیلم می‌سازم.

گهواره‌ای برای مادر یکی از کم‌فروش‌ترین فیلم‌های اکران ماه مبارک رمضان بود

جمال شورجه، کارگردان فیلم سینمایی «33 روز» در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با تاکید بر اینکه مانند همه مردم در راهپیمایی روز قدس و نمازجمعه شرکت می‌کند، گفت: روز قدس، روز تعیین کننده‌ای برای مردم فلسطین و امت اسلام است. ایران بانی این روز در جهان است اما این راهپیمایی محدود به ایران نیست؛ تمام مردم جهان در این روز برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین که زندگی سختی را می‌گذرانند، به خیابان‌ها می‌آیند.

وی افزود: امیدوارم به زودی فلسطین آزاد شود و ساکنان اصلی این سرزمین بتوانند به کشورشان بازگردند. داشتن حکومتی عادل و منصف حق مردم فلسطین است. راهپیمایی روز قدس برای مردم فلسطین دلگرم کننده است. بازتاب این رویداد در رسانه‌ها تاثیر خوبی در روحیه مردم فلسطین دارد.

کارگردان فیلم «33 روز» درباره فعالیت‌های سینمایی آینده خود گفت: فعلا فیلمی برای تولید در دست ندارم. طرح‌هایی را به وزارت ارشاد داده‌ام و با توجه به تغییر و تحولات در حال انجام باد منتظر ماند و دید نوع نگاه دولت آقای روحانی و مسئولان سینمایی دولت آینده به آثار سینمایی چیست؟ طرح‌هایی با محتوای انقلابی، مذهبی و در مورد جهان اسلام و بیداری اسلامی در دست دارم که ساخت آنها به دولت آینده بستگی دارد. اثری در مورد شیخ احمد قمی در دست دارم که ساخت آن به دلیل برخی مشکلات متوقف شد. چنانچه رغبتی در مسئولان باشد در مورد فلسطین، لبنان، تاریخ اسلام و جایگاه شیعه در آسیای شرقی فیلم می‌سازم.

شورجه در خصوص اکران فیلم «33 روز» در برخی سینماها به صورت رایگان گفت: پخش فیلم‌هایی در مورد فلسطین در روز قدس حرکت خوبی است. «جبرائیل فیلم» نشستی در میدان فلسطین برگزار می‌کند؛ این نشست مرکزی برای نمایش فیلم‌های سینمایی است که در باره فلسطین و قدس ساخته شده است و از من دعوت شده که در این نشست حضور داشته باشم، ولی به دلیل جمعیت حاضر در روز قدس شاید نتوانم آنجا حضور پیدا کنم.

موسسه «جبرائیل فیلم» طرحی با عنوان «سینما، سنگر مبارزه با صهیونیسم» را از امسال در راهپیمایی روز قدس اجرا می‌کند. در این طرح مکانی در میدان فلسطین آماده می‌شود تا هنرمندانی که درباره فلسطین فعالیت داشته‌اند در این غرفه حاضر شوند. در این مراسم بلیط‌های اکران رایگان فیلم «33 روز» در پردیس‌های ملت و آزادی و سینماهای فلسطین و فرهنگ به راهپیمایان روز قدس اهدا می‌شود.

کد خبر 225479

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار