یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۲
۰ نفر

گروه اقتصادی- رضا کربلایی: قطع برنامه‌ریزی نشده و چند ساعته برق و آب در برخی مناطق شهر تهران باعث افزایش گلایه مردم شده است.

بحران آب

مسئولان شرکت آبفای تهران از یک‌سو تلاش دارند تا با کم‌کردن فشار آب و مدیریت مخازن آبی پایتخت، به هر نحو ممکن، از فراگیر شدن قطع آب جلوگیری کنند و مسئولان شرکت برق با اعمال خاموشی‌های اعلام نشده در برخی مناطق تلاش دارند تا از فشار مصرف برق کم کنند.

مردم برخی مناطق شهر تهران، اما نسبت به تبعیض در قطع برق و آب در سطح شهر گلایه دارند و می‌گویند: بهتر است مسئولان وزرات نیرو در شرایط کنونی که مصرف آب و برق از عرضه فراتر رفته، ساعت قطع برق و آب را رسانه‌ای کنند تا مردم در امور زندگی و فعالیت خویش با مشکلات بیشتری مواجه نشوند.

به گفته برخی شهروندان تهرانی در تماس با روزنامه همشهری، برخلاف گفته مسئولان وزارت نیرو، قطع آب و برق در مناطقی از شهر تهران به رویه هر روزه و البته چند ساعته تبدیل شده است.یکی از این شهروندان می‌گوید: چند روزی است که آب در منطقه 10تهران ازجمله خیابان‌های خوش، قصر‌الدشت و... به‌مدت 12ساعت قطع می‌شود. او همچنین خبر از تداوم قطع پیش‌بینی‌نشده برق به‌مدت بیش از 3ساعت داده که به گفته اهالی محل، نه‌تنها گرمای کم‌سابقه باعث شده تا شهروندان کلافه شوند، بلکه قطع پی‌دی‌پی برق حتی باعث خراب‌شدن وسایل برقی به‌ویژه یخچال و فریزر شده است.

شهروند دیگری هم با گلایه از اینکه مسئولان مناطق مختلف آب و فاضلاب و شرکت برق پاسخ دقیقی به مردم در این روزها نمی‌دهند و تنها بر ضرورت صرفه‌جویی تأکید دارند، می‌گوید: قطع چندین ساعته برق و آب باعث شده تا بسیاری از خانواده‌ها در شست‌وشوی البسه و... دچار مشکل شوند. او می‌افزاید: طولانی شدن زمان قطع برق هم تلفن‌های ثابت را از کار انداخته است.

مرد دیگری در تماس با همشهری گفت: قطع برق بدون اعلام قبلی نه‌تنها باعث مختل‌شدن فعالیت تجاری برخی مغازه‌ها و از کارافتادن دستگاه‌های کارتخوان شده، بلکه باعث فاسد شدن مواد غذایی نظیر لبنیات و گوشت شده‌است.شهروند دیگری از منطقه جنت‌آباد تهران هم می‌گوید در 2روز آخر هفته گذشته قطع برق و آب در برخی خیابان‌ها حتی از 5ساعت هم فراتر رفت و تماس با تلفن‌های اضطراری شرکت‌های تابعه وزارت نیرو هم نتیجه مشخصی در پی ندارد.

به گفته او به نقل از پاسخگویان و کارشناسان به تلفن‌های مردم، علت قطع آب در مناطق شمال شرقی تهران، ازجمله جنت‌آباد، برخی مناطق پونک و... ناشی از کم شدن توان آبی چاه‌های کن بوده است. به گزارش همشهری، همزمان با افزایش کم‌سابقه دمای هوا در روزهای اخیر و رشد مصرف برق و آب، مسئولان وزارت نیرو تلاش دارند تا هم از جیره‌بندی آب و هم خاموشی‌های گسترده و برنامه‌ریزی شده برق جلوگیری کنند.

کد خبر 225014
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار