همشهری آنلاین: رییس جمهوری منتخب ملت ایران در تماس تلفنی محمد منصف المرزوقی رییس جمهوری تونس با وی، تاکید کرد که ما با جنگ، درگیری و خونریزی میان مسلمانان درهر نقطه از دنیا مخالف هستیم.

مهر نوشت: رییس جمهوری تونس عصر شنبه در تماس تلفنی، فرارسیدن ماه مبارک رمضان و انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و خواستار مساعدت ایران برای برقراری آتش بس در سوریه در ماه مبارک رمضان شد.

روحانی با تشکر از تماس تلفنی رییس جمهوری تونس گفت: ما با جنگ و خونریزی میان مسلمانان در هر نقطه دنیا در ماه مبارک رمضان و هر ماه دیگری مخالفیم.

رییس جمهوری منتخب ملت ایران افزود: همه کشورهای اسلامی باید برای جلوگیری از جنگ، تقابل و خونریزی میان مسلمانان تلاش کنند و ایران هم از هیچ اقدامی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

روحانی همچنین تصریح کرد: امیدواریم روند تحولات در مصر به گونه ای باشد که منافع مردم این کشور را تامین کند و البته هر تصمیمی را که مردم مصر اتخاذ کنند برای همگان محترم است.

رییس جمهوری تونس نیز گفت: ما هم از درگیری و خونریزی در مصر ناراحت هستیم و همراه با دیگران تلاش می کنیم تا آرامش به مصر و دیگر کشورهای اسلامی بازگردد.

روحانی در ادامه این گفتگوی تلفنی از روابط رو به رشد دو کشور در عرصه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی ابراز خرسندی کرد و گفت که جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات خود با کشور دوست و بردار تونس سقفی قایل نیست و دولت یازدهم ایران در این مسیر گام برخواهد داشت.

رییس جمهوری منتخب ملت ایران با بیان اینکه آرزوی ما در ماه مبارک رمضان، موفقیت برای همه کشورهای مسلمان از جمله تونس است، اظهارداشت: همه باید با استعانت از خداوند برای رفع مشکلات دنیای اسلام و ایجاد وحدت میان امت اسلامی تلاش کنیم.

رییس جمهوری تونس نیز در پایان این گفتگوی تلفنی با استقبال از دیدگاه های دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک بتواند با رییس جمهوری منتخب ملت ایران دیدار کند تا زمینه تحکیم و توسعه روابط دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

کد خبر 223090
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز