همشهری آنلاین: یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که اکثریت مردم کانادا مخالف نحوه رویکرد دولت این کشور در قبال رسوایی‌هزینه‌های سنا هستند.

کانادا

به گزارش پرس تی وی، بر اساس نتایج نظرسنجی ایپسوس (Ipsos) که روز یک شنبه (۱۶ تیر، ۷ جولای) منتشر شد، حدود ۷۰ درصد مردم کانادا مخالف رویکرد دولت استفن هارپر، نخست وزیر این کشور در قبال رسوایی سنای کانادا مبنی بر چند صد هزار دلار هزینه متقلبانه هستند.

پاتریک برنارد، مدرس دانشگاه داوسون می‌گوید: «به نظر من، رساویی سنا یکی از چندین نشانه از فاسد بودن دولت است؛ دولتی که به طور مداوم اطلاعات را تحریف کرده و حقیقت را نگفته است. اکنون شاهد این هستیم که خود نخست وزیر در مورد اطلاعی که (از این رسوایی) داشت، دروغ می‌گوید.»

این نظرسنجی همچنین نشان داد که در بین اعضای حزب محافظه کار کانادا، میزان نارضایتی ۳۸ درصد است.

کن فرناندز، وکیل حقوقی می‌گوید: «محافظه کارها... در مورد مدیریت مناسب، تسویه حساب‌ها، هدایت امور به صورت اخلاقی و غیره خیلی خوب صحبت می‌کنند اما در انجام ِ دقیقا مخالف این کارها کاملا موفق عمل کرده‌اند.»

یک نظرسنجی دیگر در کانادا نشان داد که تنها ۱۳ درصد مردم این کشور اعتقاد دارند هارپر در اظهاراتش مبنی بر اینکه از رسوایی اخیر اطلاعی نداشته، راست می‌گوید. در این رسوایی، نایجل رایت رئیس ستاد کارکنان دولت هارپر ۹۰ هزار دلار به مایک دافی، سناتور کانادایی کمک مالی کرد.

این در حالی است که تحقیقات جنایی پلیس سلطنتی سواره نظام کانادا حاکی از اظهارات متناقض نخست وزیر است که گفته رایت دست کم به سه تن از اعضای ارشد دفتر هارپر در مورد این معامله خبر داده بود.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که تنها ۳۰ درصد شرکت کنندگان در آن، بر این باورند که دولت هارپر شایسته انتخاب مجدد در انتخابات سال ۲۰۱۵ است.

برنارد در پایان گفت: «این یک دولت بسیار بسیار بد است. آگاه شدن مردم کانادا از این موضوع زمان زیادی می‌برد.»

کد خبر 222589

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار