همشهری آنلاین: دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی از بازنگری 6 هزار سرفصل دروس دانشگاهی خبر داد و گفت: 14 هزار سرفصل در نوبت بازنگری تا پایان برنامه پنجم توسعه قرار دارد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سعید قدیمی با بیان اینکه بازنگری برنامه درسی دانشگاهها در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از سال 89 در دستور کار وزارت علوم تحقیقات و فناوری قرار گرفته است اظهار داشت: براساس قانون برنامه پنجم توسعه باید بیش از 20 هزار سرفصل آموزشی را که معادل بیش از یک‌هزار برنامه درسی است در تمامی 3 مقطع تحصیلی مورد بازنگری قرار دهیم.

وی با تاکید براینکه در 2 سال ابتدایی قانون برنامه پنجم توسعه حدود 200 برنامه درسی که معادل 6 هزار سرفصل می‌شود، مورد بازنگری قرار گرفت و برنامه جدید برای آن تهیه و تدوین شده است، تصریح کرد: هم اکنون 200 برنامه جدید درسی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و بخشی از آن نیز جایگزین برنامه‌های قبلی شده است که دانشگاه‌ها می‌توانند این دروس را اجرایی کنند و این سرفصل‌ها هم اکنون در حال تدریس در دانشگاه‌ها است.

قدیمی با بیان اینکه بازنگری 14 هزار سرفصل درسی برای 3 سال باقی مانده تا پایان برنامه پنجم در دستور کار قرار دارد گفت: براین اساس تا سال 95 حدود 800 برنامه درسی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

 

کد خبر 222509

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار