مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ۰۴:۳۶
۰ نفر

مقام‌های محلی چین اعلام کردند: موج بی‌سابقه‌ای از رویش جلبک‌ها در سواحل «دریای زرد» چین همچون فرش عظیم مخملی و سبزرنگی این منطقه ساحلی را تزیین کرده است.

عظیم‌ترین فرش جلبکی در ساحل چین


اداره ملی اقیانوس‌شناسی چین در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد که رشد جلبک‌های Enteromorpha Prolifera ‌از هفته پیش در منطقه‌ای به وسعت 28هزار و 900کیلومترمربع در سواحل چینگرائو چین شدت گرفته است. طی روزهای اخیر بیش از 20هزار تن از این جلبک‌ها از سواحل این شهر پاکسازی شده است. پیش از این بیشترین میزان رشد این جلبک‌ها مربوط به سال 2008میلادی بوده که فضایی به وسعت 13هزار کیلومترمربع را در بر گرفته بود اما این بار جلبک‌های این منطقه رکورد قبلی را شکستند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی دایج، پدیده رشد شدید و گسترده جلبک‌ها به‌دنبال رها شدن مواد مغذی نظیر مواد حاوی فسفر در آب رخ می‌دهد با این حال دلیل شیوع گسترده جلبک‌ها در سال 2007میلادی در دریای زرد همچنان مبهم است. محققان اعلام کرده‌اند که این جلبک‌ها به‌رغم غیرسمی و بی‌زیان بودن برای آب، به‌دلیل مصرف حجم بالای اکسیژن و تولید سولفید هیدروژن زیاد، سبب برهم زدن تعادل اکوسیستم در این ناحیه می‌شوند.

کد خبر 222441

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی