چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: مرد تبهکار که در جریان سرقت خودرو، بر روی راننده اسید پاشیده و چشمان او را کور کرده است تحت تعقیب پلیس و دستگاه قضایی قرار گرفت.

قربانی اسید پاشی و سرقت

به گزارش مهر، قربانی اسید پاشی عصر روز پنجم اسفند 89 زمانی که مردی را به عنوان مسافر دربستی سوار خودروی پیکان خود کرد ، نمی دانست قربانی سرقتی هولناک خواهد شد.

سارق پس از کشاندن قربانی خود به بیابان‌های ورامین بر روی صورت مرد جوان اسید پاشید و پس از سرقت پیکان از محل گریخت. با گذشت 28 ماه از ماجرای اسید پاشی هنوز هویت مرد سارق شناسایی نشده است.

قربانی اسید پاشی که برای پیگیری پرونده‌اش به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران مراجعه کرده بود در تشریح روز حادثه  گفت : زمان حادثه تازه یک خودروی پیکان خریده بودم و در ورامین مسافرکشی می‌کردم. روز حادثه حوالی غروب مرد جوانی از من خواست او را به طور دربستی از میدان ورامین به روستای پلنگ دره ببرم. او برای اینکه اعتمادم را جلب کند بر سر کرایه چانه زنی کرد .

وی ادامه داد: پس از رسیدن به بیابان‌های اطراف پلنگ دره او خواست توقف کنم تا کارگرش را سوار کنیم و برگردیم. چند ثانیه بعد از پیاده شدن دو باره به سمت ماشین آمد و گفت چای نمی‌خوری ؟ وقتی به سمتش برگشتم مایعی را روی صورتم پاشید که دچار سوختگی شدید شدم. مرد جوان مرا از ماشین بیرون انداخت و با سرقت پیکان از محل گریخت. بر اثر سوختگی فریاد می‌زدم و درخواست کمک می کردم. اهالی روستا با شنیدن فریادهایم به تصور اینکه من دزد هستم با چوب به سمتم آمدند. اهالی روستا زمانی که متوجه ماجرا شدند با اورژانس تماس گرفتند .

مرد جوان که در این حادثه هر دو چشم خود را از دست داده است گفت: تاکنون 34 بار تحت عمل جراحی قرار گرفتم. آن ابتدا باید 13 قرص را همزمان با هم می‌خوردم. خوردن این قرص‌ها باعث شد دچار ناراحتی معده شوم. مرد اسیدپاش فردای آن روز خودروی مرا به صورت قولنامه ای و با شناسنامه جعلی در شهرری فروخته بود که سه ماه بعد خودرو پیدا شد.

قاضی همتیار رئیس شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران در این باره گفت: بر اساس گفته شاکی، مرد اسیدپاش جوانی حدود 32 ساله و لاغر اندام و با قدی حدود 160 سانتیمتر بوده است که تاکنون تلاش برای شناسایی و دستگیری او بی‌نتیجه مانده است. از افرادی که به این شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند یا اطلاعاتی از مرد اسیدپاش دارند درخواست می‌شود موضوع را به شعبه 113 دادگاه کیفری و یا پلیس آگاهی ورامین اطلاع دهند.

کد خبر 220536
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز