چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس هیئت مدیره جمعیت مبارزه با دخانیات اعلام کرد: روزانه ۱۰ میلیارد تومان توسط سیگاری‌ها در کشور هزینه می‌شود در حالی که هزینه درمان عوارض آن دو برابر این مقدار است.

سیگار

 

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید حسن معین شیرازی در مراسم روز جهانی بدون دخانیات با انتقاد از اجرا نشدن قوانین مبارزه با دخانیات گفت: ایران نخستین کشوری بود که قانون جامع کنترل دخانیات را در سال ۸۵ تصویب کرد اما متاسفانه پیشرفتی در اجرای این قانون نداشتیم.

وی افزود: در ستاد کشوری کنترل دخانیات چهار وزیر، دو نماینده از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رئیس صدا و سیما، نیروی انتظامی و یک نماینده مردم نهاد عضو هستند و باید هر شش ماه یکبار به مجلس گزارش عملکرد خود را ارائه دهند که با وجود این اقدامات پیشرفتی در زمینه مبارزه با دخانیات حاصل نشده است.

معین شیرازی تصریح کرد: بیش از 90 درصد بازار ایران مملو از سیگار‌های خارجی است و به راحتی هر نوع سیگاری را در بازار می‌توان یافت کرد.

وی، اجرای قانون، اطلاع رسانی و پیشگیری را سه عامل موثر در مبارزه با دخانیات بر شمرد و افزود: با اجرای این سه محور می‌توانیم در کنترل دخانیات در کشور گام‌های موثری برداریم.

 

کد خبر 216612
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها