همشهخری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واکنش به انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حضور نیروهای نظامی ایران در سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران نیروی نظامی به سوریه اعزام نکرده و نمی‌کند و چنانچه اقدامات خیرخواهانه و سیاست‌های صلح‌طلبانه ایران برای تقویت روند صلح و آرامش در این منطقه نبود، کشور‌های حامی تروریست‌ها درصدد راه‌اندازی دریای خون در سوریه بودند.

احمد وحیدی

به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی اظهار کرد: کشورهای مدعی دخالت دیگران در امور سوریه که قبلاً بطور وقیحانه با ارتکاب جنایت‌های جنگی در عراق و افغانستان و حمایت از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در فلسطین و لبنان، منطقه را به صحنه جنگ و ناامنی تبدیل کرده‌اند، هدفی جز تداوم و افزایش روند خشونت در منطقه خاورمیانه ندارند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ سیاست درست و اصولی خود برای حل بحران سوریه، اعتقادی به اعزام نیروی نظامی به این کشور ندارد و معتقد است دشمنان مردم سوریه حال که در مقابل دفاع جانانه، انسجام و یکپارچگی دولت، ملت و ارتش سوریه شکست‌های پی‌درپی را متحمل شده‌اند، با اینگونه ادعاهای دروغین قصد دارند ضمن توجیه شکست‌های خود و انحراف افکار عمومی منطقه و جهان از پیروزی سوریه در جنگ با تروریسم و حامیانشان، نقش ملت، دولت و ارتش سوریه را در خلق این پیروزی‌ها، کوچک جلوه دهند.

وحیدی با بیان اینکه "حمایت برخی کشورها از تروریست‌هایی که بدترین جنایات را در سوریه مرتکب شده‌اند هیچ توجیهی ندارد"، گفت: غرب بویژه آمریکا به دنبال جنگ‌افروزی و تشدید منازعات منطقه‌ای است تا از طریق افزایش فروش سلاح، اقتصاد بحران‌زده خود را نجات بخشند.

وزیر دفاع تصریح کرد: کشورهای غربی که هیچ نقشی در شکل‌گیری و توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و صنعتی سوریه نداشته‌اند، با اقدامات تخریب‌گرانه درصدد انهدام این زیرساخت‌ها هستند تا دولت و ملت سوریه را سال‌های سال وابسته و محتاج کنند و به اقتصاد بحران‌زده خود جان تازه‌ای ببخشند؛ همان کاری که در عراق و افغانستان انجام دادند.

وی در پایان تصریح کرد: ما به آنان هشدار می‌دهیم دست از این همه لجاجت و سبعیت و اقدامات خشن و تروریستی بردارند زیرا صبر ملت‌های منطقه نیز حدی دارد.

کد خبر 215777

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار