مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ - ۰۷:۲۷
۰ نفر

توبی مگوایر بازیگر نقش اسپایدرمن، همه شهرت و محبوبیتش را مدیون بازی در این نقش است.

 بازیگری که با تجسم بخشیدن به یک کاراکتر کمیک استریپ محبوب، ناگهان چهره مورد علاقه سینماروها شد. البته طبیعی است که بیشتر علاقمندان مگوایر کودکان و نوجوانان باشند،کودکانی که خیلی‌ها از آنها با دیدنش ذوق‌زده می‌شوند و او را پیتر پارکر می‌خوانند.

 • بازگشت برای سومین بار به  این سری فیلم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

- من در این سری فیلم‌ها روزهای خوبی را سپری کردم و از همکاری با بازیگران و سایر عوامل از جمله سام ریمی لذت بردم. در فیلم تازه ما به محدوده تازه‌ای برابر شخصیت پارکر رسیدیم و تجربه این محدوده تازه برایم هیجان‌انگیز بود.

 • برخی از منتقدان یکی از سکانس‌های فیلم را با فیلم «تب شنبه شب»(با بازی جان تراولتا) مقایسه می‌کنند؟

- این سکانس شباهت‌هایی با آن فیلم دارد ولی از نظر من مقایسه آنها کار درستی نیست.

 •  آیا شما برای سکانس مربوط به سیاه شدن اسپایدرمن، فیلم سوپرمن 3 را تماشا کردید؟

- من مدتهاست که آن را تماشا نکرده‌ام البته قسمت‌های اول و دوم سوپرمن را اخیراً دیدم ولی تمایلی برای تماشای قسمت سوم آن نداشتم.

 • سام ریمی اشاره داشت که سکانس مربوط به آشکار شدن وجه تیره شخصیت اسپایدرمن دشوارترین سکانس برای او بوده است چرا که نمی‌خواسته اسپایدرمن را در این شرایط ببیند. آیا شما احساس مشابهی در این زمینه دارید؟

- من هم چیزهایی در مورد سام شنیده‌ام و می‌توانم درک کنم که این رفتار از سوی پیتر پارکر تا چه حد برای او سنگین بوده است ولی من چندان تفاوتی بین این سکانس و باقی فیلم قائل نیستم.

 • همه بازیگران قراردادهایی را برای حضور در سه فیلم امضا کرده بودند و اکنون که صحبت از ساخت سه قسمت دیگر است، آیا شما در این فیلم‌ها حاضر خواهید بود؟
  - اگر داستان خوبی در اختیار باشد و سام ریمی همچنان کارگردان قسمت‌های بعدی باشد، در مورد آن تصمیم‌گیری خواهم کرد.

 

 •  و اگر سام ریمی در این سری جدید نباشد؟

- در این صورت من هم حضور نخواهم داشت.

 • ولی برخی گزارش‌ها حاکی از آن بود که شما این فیلم را آخرین حضورتان در نقش اسپایدرمن می‌دانستید!

- من دقیقاً چنین چیزی را اعلام نکردم. من همیشه تصور می‌کردم که این سری فیلم یک سه‌گانه خواهد بود و در نهایت همه ما با آن خداحافظی می‌کنیم ولی حالا که بحث از یک سه‌گانه جدید است، باید منتظر شرایط تازه در آینده بود.

 • آیا از این‌که در آینده هم با این نقش در دنیای سینما شناخته شوید، هراسی ندارید؟

- تا زمانی که شانس بازی در فیلم‌هایی از ژانرهای دیگر را داشته‌ باشم، نگرانی از این بابت ندارم. البته اکثر علاقه‌مندان مرا با این شخصیت می‌شناسند و این چیزی نیست که بخواهم از آن فرار کنم.

 • در جایی آمده بود که شما کودکی پر دردسری داشتید. به کودکانی که این روزها شرایطی مشابه شما را دارند چه توصیه‌ای دارید؟

- اظهار نظر در این زمینه دشوار است و تصور می‌کنم تجربه شخصی هر نفر تعیین‌کننده باشد. من آن‌قدر خوش‌شانس بودم که بتوانم در دنیای سینما و ادبیات با افراد پرنفوذ‌ آشنا شوم و هرگز نمی‌خواستم قربانی شرایط غیرعادی‌ام باشم.

 • در پایان روند شش ساله ساخت این سه‌گانه آیا اسپایدرمن بر شخصیت شما تأثیرگذار بوده است؟

- قطعاً من ظرف این شش سال تغییرات زیادی داشته‌ام ولی جدا کردن مواردی که مربوط به تأثیرات بازی در این فیلم می‌شود برای من دشوار است.

 •  آیا در آینده شما را در قالب یکی دیگر از قهرمانان کتاب‌های کمیک خواهید دید؟

- فکر نمی‌کنم مرا در قالب یکی دیگر از این شخصیت‌ها ببینید. چون بعید می‌دانم که تماشاگران را در   این قالب  بپذیرند.

 •  بچه‌ها شما را با نام پیتر پارکر می‌شناسند. عکس‌العمل شما به آنها چگونه است؟

- من از این عکس‌العمل بچه‌ها هیجان‌زده می‌شوم ولی تصور می‌کنم این وظیفه والدین آنهاست که به فرزندانشان توضیح دهند من یک هنرپیشه هستم و واقعیت ماجرا چیز دیگری است و البته من همیشه با صداقت با کودکان برخورد کرده‌ام و تمامی سؤالات آنها را پاسخ داده‌ام.

 • در بین این سه فیلم کدام‌یک را بیشتر می‌پسندید؟

- پاسخ دادن به این سؤال بسیار مشکل است ولی به سادگی باید بگویم که این فیلم متفاوت‌ترین فیلم این سری است ولی تصور می‌کنم فیلم دوم بهترین آنها بود چرا که فیلم‌نامه عالی بود. 

کد خبر 21568

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار