شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه تولید کنندگان مرغ از درخواست این اتحادیه برای تعیین سقف و کف قیمت مرغ و بررسی آن در کارگروه و ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: تا فردا مشخص می‌شود که این مسئله در جلسه دوشنبه تنظیم بازار بررسی می‌شود یا خیر.

قیمت مرغ

حسین مقدم نیا در گفت‌وگو با تسنیم در مورد جلسه اتحادیه با ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: با توجه به اینکه هفته گذشته وقت نشد در کارگروه و ستاد تنظیم بازار در مورد پیشنها اتحادیه مبنی بر تعیین سقف و کف قیمت برای مرغ صحبت کنیم، قرار است فردا بعد از ظهر مشخص شود که امکان بررسی این مسئله در جلسه دوشنبه تنظیم بازار وجود دارد یا خیر.

وی در مورد دلیل تعیین سقف و کف قیمت برای مرغ ادامه داد: یکی از مزایای انجام این کار این است که به پایداری و ثبات این صنعت کمک می‌کند و تولید کننده و مصرف کننده پس از تعیین سقف و کف قیمت تکلیف خود را می‌دانند و در راستای آن تمهیدات لازم اندیشیده می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که قیمت خرید تصمینی مرغ و نرخ مصرف کننده که چندی پیش مصوب شد مزبوط به چه چیزی است گفت: در حال حاضر خرید انجام می‌شود و تولید کننده در حال ذخیره سازی است و این تصمیم برای مواقع ضروری که مرغ ممکن است گران شود، اتخاذ شد و به نوعی برای تعادل سازی نرخ تضمینی و نرخ 5700 تومان برای مصرف کننده در نظر گرفته شد. ولی آنچه مسلم است عدم کشش بازار برای مرغ است.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان مرغ بیان کرد: به دلیل اینکه در حال حاضر کشش بازار برای خرید مرغ کم است بخشی از مرغ بر روی دست مرغداران و واحد‌های تولیدی باقی می‌ماند و پشتیبانی امور دام نیز اقدام به جمع اوری می‌کند ولی بحث اصلی ما این است که باید کمی سرعت بخشیده شود تا برای جوجه ریزی ماه‌های بعد برنامه‌ریزی کرد.

مقدم‌نیا در مورد وضعیت جوجه ریزی ادامه داد: وضعیت جوجه ‌ریزی بستگی به بازار دارد اگر خوب باشد سالن‌های جوجه ریزی پر از جوجه شده و سریع نیز تخلیه می‌شود ولی اگر وضعیت مساعد نباشد جوجه در سالن‌ها باقی می‌ماند و وزن مرغ اضافه می‌‌شود بنابراین در خرید مشکل پیدا می‌شود. بر اساس همین شرایط خواستار تعیین کف و سقف قیمت برای مرغ هستیم.

کد خبر 212423
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار