چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۵:۲۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از ارسال اسامی معلولان واجد شرایط دریافت خودروی گمرکی به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: بزودی تکلیف معلولان برای دریافت خودرو مشخص می شود.

به گزارش همشهری آنلاین، یحیی سخنگویی با اعلام این خبر به مهر افزود: سال گذشته ۴۷۰۰ سهمیه دریافت تسهیلات خودروی گمرکی در اختیار سازمان بهزیستی قرار داده شد تا ما نیز معلولان واجد شرایط را برای دریافت خودرو معرفی کنیم.

وی تاکید کرد: تمامی اقدامات لازم برای این کار انجام و سایتی نیز برای ثبت نام معلولان ایجاد شد و در ‌‌نهایت ۸۸ هزار معلول ثبت نام کردند که باید از میان این افراد واجدین شرایط را انتخاب می‌کردیم به همین دلیل زمان زیادی صرف انجام این کار شد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: به دلیل حجم بالای ثبت نام‌ها و همچنین اعلام اسامی معلولان از سوی استان‌ها، اعلام اسامی این افراد به وزارت تعاون در سال گذشته محقق نشد و در ابتدای سال جاری با تلاش کار‌شناسان معلولان واجد شرایط استفاده از تسهیلات گمرکی مشخص و به این وزارتخانه معرفی شدند.

سخنگویی با اشاره به اینکه بزودی تکلیف برای دریافت خودرو مشخص می‌شود، گفت: امیدواریم این وزارتخانه هرچه سریع‌تر اسامی را به گمرک جهت اعطای این تسهیلات معرفی کند و در ‌‌نهایت تصمیم گیری خواهد شد که خودرو و یا تسهیلات جهت دریافت خودرو در اختیار معلولان قرار گیرد.

به گفته وی، برای سال جاری نیز سهمیه جداگانه‌ای در نظر گرفته خواهد شد که پس از اعطای تسهیلات به معلولان انتخاب شده، از متقاضیان جدید ثبت نام خواهد شد.

کد خبر 211938
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار