همشهری آنلاین: رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در جلسه روز گذشته ستاد ملی زن و خانواده کلیات طرح بیمه زنان خانه‌دار به تصویب رسید و امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار زن خانه‌دار را تحت پوشش بیمه‌ای درآوریم.

بیمه زنان

مریم مجتهدزاده در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: در جلسه روز گذشته ستاد ملی زن و خانواده که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد کلیات طرح بیمه زنان خانه‌دار تصویب شد و همچنین آئین نامه ستاد توانمندسازی، اشتغال و کارآفرینی زنان مورد بررسی قرار گرفت.

وی در خصوص تصمیمات ستاد ملی زن و خانواده در خصوص اشتغال زنان افزود: کارگروهی زیر نظر شورای عالی اشتغال تشکیل می‌شود که به مدت یک هفته موضوع اشتغال زنان را مورد بررسی قرار می‌دهد و یک هفته از هر ماه را با توجه به درخواست اشتغال زنان و دختران فارغ‌التحصیل جویای کار به موضوع اشتغال زنان اختصاص می‌دهیم.

وی ادامه داد: در کارگروه اشتغال زنان و دختران جویای کار وزیران و رؤسای بانک‌ها حضور دارند تا بتوانیم سریعتر وارد کارهای عملیاتی شویم و موانع موجود بر سر راه اشتغال زنان و دختران را مرتفع کنیم و تسهیلات لازم را در اختیارشان قرار دهیم.

وی همچنین به تصویب طرح بیمه زنان خانه‌دار اشاره کرد و ادامه داد: به منظور اجرایی کردن طرح بیمه زنان خانه‌دار و بر اساس تصمیم ستاد ملی زن و خانواده قرار شد کارگروهی با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، وزیر تعاون، مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، کار، تعاون و رفاه اجتماعی و بهداشت تشکیل شود.

رئیس مرکز امور زنان و خانواده تصریح کرد: ریاست این کارگروه به معاون حقوقی ریاست جمهوری سپرده شد تا نکات حقوقی این طرح نیز مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه آیا تا پایان سال 92 این طرح اجرایی می‌شود افزود: امیدواریم تا پایان سال 92، 100 تا 200 هزار زن تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار قرار گیرند و تا پایان برنامه پنجم نیز یک میلیون و تا پایان برنامه هفتم، 19 میلیون زن خانه‌دار بیمه میی‌شوند.

وی همچنین در خصوص حضور بیمه‌های خصوصی در طرح بیمه زنان خانه‌دار گفت: در کنار بیمه تأمین اجتماعی از بیمه‌های خصوصی نیز استفاده می‌کنیم و در کار گروه تشکیل شده نمایندگان سازمان‌های بیمه‌های خصوصی نیز حضور دارند. تا بتوانیم با همکاری تمام سازمان‌ها این طرح را سریعتر وارد مراحل اجرایی و عملیاتی کنیم.

کد خبر 211434
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار