چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: کنسرت گروه موسیقی «فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا، آهنگسازی هامون بهرامی مقدم و خوانندگی علی زند وکیلی در تنکابن برگزار می‌شود.

گروه موسیقی فاخته

 به گزارش روابط عمومی این کنسرت این اجرا در تاریخ‌های ۱۸، ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری (ساعت ۲۰) در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد شهر تنکابن برگزار خواهد شد و اعضای گروه فاخته قصد دارند در این کنسرت قطعات ساخته شده توسط هامون بهرامی مقدم را اجرا کنند.

 این اجرا در دو بخش نوا و همایون به روی صحنه خواهد رفت که بخش نخست (نوا) کاملا به موسیقی کلاسیک ایران وفادار خواهد بود اما بخش دوم (همایون) کمی‌ نوین‌تر است و از فواصل همایون تعدیل شده در آن استفاده می‌شود و دارای ریتم‌های نامتعارف در موسیقی ایرانی‌ است.

گروه موسیقی «فاخته» تنکابن در سال ۱۳۸۶ به سرپرستی خشایار پارسا تشکیل شد و در ابتدا این گروه به بازسازی قطعات بزرگان موسیقی از جمله شهنازی، عارف قزوینی، شیدا، درویش خان، مختاری و صبا می‌پرداخت که در این مدت کنسرتهایی نیز در شهرهای تنکابن، چالوس و نوشهر برگزار کرد، این گروه پس از چند سال بازسازی آثار بزرگان تصمیم به اجرای آثار خود اعضای گروه گرفت و در سالهای گذشته آثاری از کیانوش خلیلیان و خشایار پارسا را اجرا کرد، همچنین این گروه در سال ۱۳۸۹ موفق به کسب عنوان گروه برگزیده در جشورهٔ جوان ایرانی‌ شد.

هامون بهرامی مقدم (سنتور)، کیانوش خلیلیان (نی)، علی زند کریمی‌ (آواز)، طیبه جوربنیان (همخوان)، آرمان حیدریان (کمانچه)، حسین گازر (تنبک)، علیرضا رسولی (قیچک)، هدایت کلاری (عود و سه تار) و رویا نیو (دف) به عنوان اعضای گروه موسیقی فاخته، خشایار پارسا (سرپرست و نوزانده سنتور) را در این اجرا‌ها همراهی خواهند کرد.

کد خبر 210857
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز