چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: کنسرت گروه موسیقی «آواز» به سرپرستی و خوانندگی هادی سپهری ارذیبهشت در کشور ترکیه برگزار می‌شود.

گروه آواز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی گروه آواز،این اجراها ابتدا از تاریخ 6 اردیبهشت ماه سال جاری از شهر استانبول ترکیه آغاز و طبق برنامه ریزی انجام شده، این گروه به ترتیب در موسسه فرهنگی ناظم حکمت، سپس در شبکه تلویزیونی IMC و سالن فاولا به روی صحنه می رود و در آخرین اجراها نیز در تاریخ 12 اردیبهشت ماه ابتدا در رادیو آنکارا و سپس در سالن اسکی ینی به اجرای برنامه می پردازد.

این گروه ذکه  پیش از این نیز کنسرتهایی در داخل و خارج از ایران برگزار کرده است، موسیقی ایرانی، آذری و ترکی را در ترکیه به روی صحنه خواهد برد.

 هادی سپهری (تار، سه تار، باغلاما، آواز)، مهران قهرمان زاده (تمبک و دربوکه)، بهرنگ نیک آئین (دف، دایره و بندیر)، کمال بینیجی (باغلاما، عود، گیتار و آواز)، علی فواد آیدین (کلارینت و کاوال) و بتول دمیر (همخوان) اعضای گروه آواز را تشکیل می دهند و در اجراهای ترکیه به روی صحنه خواهند رفت.

گروه موسیقی تلفیقی «آواز» در سال 1389 توسط هادی سپهری و به همراهی کمال بینیجی (موسیقدان، نوازنده عود، باقلاما و گیتار از کشور ترکیه) تشکیل شد که هم اکنون با سه نوازنده از ایران و سه نوازنده از ترکیه، موسیقی ایرانی، آذری و ترکی اجرا میکند.
شایان ذکر است که این گروه موسیقی به غیر از اجرهای اردیبهشت ماه در ترکیه، به زودی کنسرتهایی در شهرهای مختلف ایران و همچنین در تیر ماه امسال در شهر آنکارا و دیار بکر ترکیه برگزار خواهد کرد.

کد خبر 209562

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی