گروه ادب و هنر: دهمین جشنواره «بسم‌الله» در دو رشته گرافیک و تصویرسازی، قرار است تابستان امسال همزمان با‌ماه مبارک رمضان به‌صورت بین‌المللی برگزار ‌شود.

جشنواره بسم الله

 به‌گفته برگزارکنندگان، این رقابت هنری با هدف ایجاد زمینه‌ای مناسب برای ارتباط فرهنگی و تبادل تجربه‌های هنری میان هنرمندان جوامع اسلامی و سایر ادیان توحیدی، بسترسازی برای حضور هنرمندان سراسر جهان در عرصه قرآنی و ارائه و رقابت همزمان آثار آنان، ارج نهادن به تلاش‌های خلاقانه هنرمندان در عرصه هنرهای معنوی، شناسایی آثار برتر جهت حضور در مجامع هنری بین‌المللی، تقویت بنیان‌های هنری در عرصه‌های قرآنی و ایجاد زمینه مناسب برای حضور همزمان اساتید صاحب‌نام عرصه گرافیک معاصر ایران و هنرمندان جوان علاقه‌مند برگزار می‌شود.

براساس فراخوان، این جشنواره در بخش گرافیک در دو گرایش پوستر و لوگوتایپ با موضوع آیه بسم‌الله، اسماء‌الحسنی و اسماء متبرکه و در بخش تصویرسازی با دو موضوع قصص قرآنی و آداب و رسوم و سنت‌های کشوری که در آن زندگی می‌کنید، برگزار می‌شود. نمایشگاه این دوره از جشنواره در دو بخش همگانی و افتخاری برگزار می‌شود که در بخش همگانی همه آثار منتخب از سوی کمیته انتخاب را در برمی‌گیرد و در بخش نمایش افتخاری آثار مهمانان مدعو و استادان پیشکسوت خوشنویسی با موضوع آیه مبارک بسم‌الله به نمایش درمی‌آید. براساس فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی بسم‌الله، آثار ارسالی به این رقابت هنری باید از سال1391 به بعد خلق شده و هیچ کدام از آثار نباید تاکنون در مسابقات یا دوسالانه‌های داخلی و خارجی شرکت داده شده باشد.

برگزارکنندگان زمان ارسال آثار به دهمین دوره جشنواره بسم‌الله را از هفتم اردیبهشت تا هفتم خرداد‌ماه امسال اعلام کرده‌اند. همچنین قرار است این آثار 17خرداد‌ماه داوری شده و تیر و مرداد امسال ، همزمان با‌ماه مبارک رمضان آثار برگزیده این جشنواره به نمایش عموم درآید. همچنین نمایشگاه برگزیدگان دهمین جشنواره بسم‌الله به‌صورت دوره‌ای در مجامع هنری و بین‌المللی به نمایش گذاشته خواهد شد.

کد خبر 210596

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار