همشهری‌آنلاین: معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: طبیعی است هر کشوری مثل کره شمالی باید از کیان خودش دفاع و از هر ابزاری که دارد، استفاده کند.

سردار سرلشکر مصطفی ایزدی معاون ستاد کل نیروهای مسلح

فارس نوشت: سردار سرلشکر مصطفی ایزدی معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به قضایای کره شمالی و کره جنوبی گفت: این موضوع سابقه دیرینه دارد و به جنگ جهانی دوم برمی‌گردد که در آن جنگ، کشورهای بزرگی ورود پیدا کردند که یک طرفش آمریکا و متحدینش بود و طرف دیگر چین کمونیست آن زمان.

وی افزود: در این جنگ، چین حدود 500 هزار کشته داد و کشورهای کره شمالی و جنوبی به صورت فعلی شکل گرفت. این روندی بود که بعد از این جنگ در این منطقه ادامه داشته و دارای فراز و نشیب بوده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: یک طرف این فراز و نشیب کره شمالی و حامیانش بوده و در طرف دیگر کشورهای غربی و مجموعه حاکمیت کره جنوبی و قضایایی که الان پیش آمده به خاطر فشارهایی است که به کره شمالی وارد کرده‌اند و یک عکس‌العمل طبیعی توسط این کشور انجام شده است.

ایزدی خاطرنشان کرد: این بیشتر یک جنبه استفاده از قدرت در عرصه دیپلماسی است که بین این کشورها و آمریکا شکل گرفته است. طبیعی است هر کشوری مثل کره شمالی باید از کیان خودش دفاع و از هر ابزاری که دارد استفاده کند.

وی در ادامه اظهار داشت: این موضوع باید در دنیا جا بیفتد که شرایط و قطب‌بندی‌هایی که در گذشته وجود داشته و نقشی که آمریکا به عنوان یک قدرت قاطع و تعیین‌کننده فکر می‌کرده داشته، گذشته و باید به منافع و شرایطی که کشورهای مختلف دارند توجه شود و در یک فضای متعادل مسائل کشورهای جهان و روابط بین‌المللی تعریف و تبیین شود.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اجلاس اخیر 5+1 و مطرح شدن گزینه نظامی از سوی غربی‌ها تصریح کرد: ما در یک شرایط پیشرفت و در موقعیت بدر و خیبر هستیم. موضوع انرژی هسته‌ای در جمهوری اسلامی و اینکه استفاده صلح ‌آمیز از آن شود یک حرکت نهادینه‌ در بطن جامعه است و غربی‌ها هم به آن توجه دارند اما آنچه که در این حرکت‌هایشان مبنای اقداماتشان می‌باشد این است که با کلیت نظام برخورد کنند.

وی افزود: ما نیز هرچه بتوانیم توانمندی‌های نظامی و آمادگی و بسیج مردمی و همچنین اقتصاد و فرهنگمان را تقویت کنیم، می‌توانیم با استحکام بیشتری وارد این عرصه شویم و به پیش برویم.

معاون ستاد کل ادامه داد: آنچه که امروز در حرکت‌های کشورهای غربی و 1+5 که محوریت آن با آمریکا می‌باشد این است که آنها به این نتیجه رسده‌اند که نمی‌توانند این حق مسلم را از جمهوری اسلامی بگیرند و مطالبی را که مطرح می‌کنند نشان‌دهنده این موضوع است منتها به عنوان تهدید مجددا می‌گویند که گزینه نظامی روی میز است، خب ما هم آمادگی داریم و اگر شرایط ایجاب کند با قدرت از کیان و نظام و دستاورد انقلاب دفاع کنیم.

ایزدی در پایان گفت: منتها این روند، روندی است که نشان می‌دهد ایستادگی و صبر ملت و رهبری و مدیریت نظام جمهوری اسلامی نتایج ارزشمندی را به ارمغان می‌آورد.

کد خبر 210221
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز