یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: پاپ فرانسیس که به تازگی عهده دار رهبری کلیسای کاتولیک شده است، در جریان ملاقاتی با پاپ مستعفی به صورت مشترک به دعا و نیایش پرداخت که در 600 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

ملاقاتی تاریخی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس برای این ملاقات با هلی‌کوپتر به استراحت‌گاه پاپ‌ها در قصر گاندولفو رفت که بندیکت شانزدهم، پاپ مستعفی از ماه گذشته پس از کناره گیری از مقامش در آنجا زندگی می‌کند.

تصاویری که توسط واتیکان منتشر شده این دو را در کنار یکدیگر نشان می‌دهد.

پاپ فعلی و پاپ پیشین پس از گفت‌گوهای خصوصی با یکدیگر ناهار خوردند و به انجام دعا و نیایش پرداختند.

بندیکت شانزدهم در زیارتگاه محل اقامتش، پاپ فرانسیس را به سوی محراب ویژه که محل زانو زدن پاپ‌ها به هنگام دعا و نیایش است، راهنمایی کرد اما فرانسیس به وی گفت که "ما برادریم" و با اصرار خواست که هر دو در کنار هم به دعا و نیایش بپردازند.

پاپ فرانسیس هفته گذشته رسما به جانشینی بندیکت 85 ساله برگزیده شد که به دلیل کهولت سن و شرایط جسمانی استعفا کرده بود.

انتخاب فرانسیس آرژانتینی برای کسب مقام رهبری کلیسای کاتولیک نیز خود تحولی تاریخی به شمار می‌رود چراکه در 1200 سال گذشته این برای اولین بار است که یک غیر اروپایی عهده‌دار این مقام می‌شود.

بندیکت آلمانی گفته است که می‌خواهد ایام باقیمانده از عمر خود را "دور از جهان" بگذراند و برای این منظور به زودی به صومعه خود در واتیکان باز خوهد گشت.

با وجود آنکه پدر فدریکو لومباردی سخنگوی واتیکان در خصوص گفت‌گوهایی میان پاپ سابق و فعلی اظهار بی‌اطلاعی کرد، احتمالا این دو در باره مسائل مهم از جمله مشکلات در اداره واتیکان به بحث پرداخته‌اند.

کد خبر 206123
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی