همشهری آنلاین: وزیر دولت اصلاحات با بیان اینکه از اسکناس 20 تومانی تا 1000 تومانی از رهبر انقلاب عیدی گرفته و همه را نگاه داشته است، خاطرنشان کرد:

شریعتمداری

معمولا هرسال از آقا عیدی می‌گیرم؛ یک سال عید رفته بودیم منزل آقا و ایشان 500تومانی عیدی دادند که مرحوم حاج آقا خلخالی با اعتراض گفت باید سبز باشد و از آن سال 1000 تومانی عیدی گرفتیم که سالهای بعد با اعتراض تعدادش را زیاد کردیم؛ اما فکر کنم امسال بتوانم از ایشان 2000 تومانی عیدی بگیریم.

محمد شریعتمداری در گفتگو با خبرگزاری مهر، با بیان اینکه سفرهای استانی‌ام در ایام نوروز کلید می‌خورد، اظهارداشت: قصد دارم در عید به شهرهای زیادی سفر کنم.

وزیر دوران اصلاحات، در پاسخ به این سوال که اهل کدام شهر هستید؟ گفت: من اهل ایرانم چرا که در همه شهرها دوست و فامیل دارم.

این کاندیدای ریاست جمهوری، با بیان اینکه تهرانی الاصل است، تصریح کرد: تهرانی هستم و هفت پشت من اهل سنگلج هستند؛ اما در اصل اهل ایران هستم.

وی افزود: در گذشته پدربزرگم آخوند محمد جواد شریعت مداری استرآبادی الاصل تهرانی به استرآباد در گرگان تبعید شد، بنابراین در شمال بستگانی دارم، پدر بزرگم هم مدتی در یزد زندگی می کرد و در یزد به لقب آشیخ جعفر تهرانی معروف بود؛ لذا یکسری قوم و خویش هم در یزد دارم.

شریعتمداری ادامه داد: سی و چهارسال پیش ازمنطقه لرستان همسر اختیار کردم که پدر ایشان اهل خمین است و مادرشان نیز ملایری است؛ بنابراین در آن خطه هم خویشاوندانی داریم.

وی با اشاره به دوران تحصیلش ادامه داد: ابتدا در دانشگاه کرمان قبول شدم سپس در لاهیجان، رشت و لنگرود زندگی و تحصیل کردم؛ لذا دوستان و آشنایانی هم در این شهرها دارم.

این کاندیدای ریاست جمهوری، در پاسخ به این سوال که چه زمان بطور رسمی اعلام کاندیداتوری خواهید کرد؟ اذعان داشت: اگر شورای نگهبان ممنوعیتی برای اینکار قائل نباشد در عید اعلام کاندیداتوری خواهم کرد.

شریعتمداری، همچنین با بیان اینکه از اسکناس 20 تومانی تا 1000 تومانی از رهبر انقلاب عیدی دارد، خاطرنشان کرد: معمولا هرسال از آقا عیدی می گیرم؛ یک سال عید رفته بودیم منزل آقا و ایشان 500تومانی عیدی دادند که مرحوم حاج آقا خلخالی با اعتراض گفت باید سبز باشد و از آن سال 1000 تومانی عیدی گرفتیم که سالهای بعد با اعتراض تعدادش را زیاد کردیم ؛ اما فکر کنم امسال بتوانم از ایشان 2000 تومانی عیدی بگیریم.

کد خبر 206013

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار