همشهری آنلاین: رئیس پلیس فرودگاه کشور با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز و افزایش سفر از طریق خطوط‌هوایی، توصیه‌هایی را به مسافرانی که هواپیما را به عنوان وسیله سفر خود انتخاب می‌کنند، ارائه کرد.

سرهنگ حسن مهری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس فرودگاه‌های کشور از 25 اسفند ماه، اظهارکرد: همزمان با افزایش آمار سفرهای نوروزی به وسیله هواپیما، ماموران پلیس مستقر در کلیه فرودگاه‌های کشور نیز در حالت آماده‌باش قرار خواهند داشت.

وی با اشاره به شعار ناجا در بهار مبنی بر "نوروز پر نشاط با رعایت قانون و احترام به دیگران"، افزود: ماموران پلیس فرودگاه نیز همچون دیگر پرسنل ناجا با رویی گشاده و روحیه خوب با مردم برخورد می‌کنند و اساس کار ما نیز احترام به شهروندان است.

رییس پلیس فرودگاه کشور با بیان اینکه همزمان با افزایش سفرها، عده‌ای سودجو نیز فعالیت‌های خود را افزایش می‌دهند، گفت: از شهروندان می‌خواهم از دلالانی که در فرودگاه‌ها حاضر می‌شوند و در ازای دریافت مبالغ بیشتر از مبلغ معین، بلیتی را به آنان می‌فروشند، بلیت خریداری نکنید.

مهری از مسافرانی که هواپیما را به عنوان وسیله سفر خود انتخاب کرده‌اند، خواست: برای خرید بلیت همواره به آژانس‌های معتبر مراجعه کنند و حتی در هنگام خریدهای اینترنتی نیز از صحت آدرس اینترنتی مطمئن شوند.

وی با بیان اینکه در مواردی دیده شده که بلیت‌های فروخته شده توسط دلالان و برخی از سایت‌های اینترنتی بلیت‌های جعلی و پروازی برای آنها وجود ندارد، تصریح‌کرد: خرید بلیت از شرکت‌های معتبر هواپیمایی راه را بر این‌گونه از سودجویان خواهد بست.

رئیس پلیس فرودگاه کشور ضمن ارائه هشدار درباره سارقان نیز گفت: ممکن است هنگام ازدحام جمعیت به ویژه در فرودگاه‌های شلوغ، عده‌ای از سارقان اقدام به سرقت وسایل همراه مسافران در فرودگاه یا جیب‌بری از آنان کنند. بنابراین از مسافران می‌خواهم که مراقب بار همراه خود باشند و برای سفر از حمل بار اضافه و غیرضروری خودداری کنند تا بتوانند کنترل بیشتری بر لوازم خود داشته باشند.

مهری با اشاره به تجهیز گیت‌های فرودگاه به دوربین‌های مداربسته نیز اظهارکرد: فرودگاه قطعا جای امنی برای انجام اقدامات مجرمانه نیست و پلیس با متخلفان قطعا برخوردی قاطع در چارچوب قانون خواهد کرد.

کد خبر 205647
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز