همشهری آنلاین: نمایش و فروش بخشی از مجموعه نفیس لیلی گلستان در روز 11 اسفند (که تا 20 اسفند نیز ادامه خواهد داشت) با استقبال بسیار جالب توجه خریداران آثار هنری رو به رو شد.

نمایشگاه آثار هنری

به گزارش همشهری آنلاین، در این شب به یادماندنی از میان 30 اثری که روی دیوار گالری گلستان رفته است،17 اثر به فروش رسیده که لیبل قرمز رنگ پای سه نقاشی سهراب سپهری بیش از باقی آثار خودنمایی می‌کرد.

در این شب با شکوه همچنین آثاری از بزرگان نظیر سید محمد احصایی، ابوالقاسم سعیدی، علیرضا اسپهبد، بهمن محصص، دو تابلوی کوچک زیبا از فریده لاشایی و ... به فروش رسیده است.

لیلی گلستان با هدف بازیابی سرمایه و خرید مجدد از بازار هنر ایران به خصوص آثار نسل جوان، دست به فروش بخشی از مجموعه شخصی خود زده است و این کار را بر اساس مولفه های مجموعه داران حرفه ای یک ضرورت می‌داند.

در این نمایشگاه آثار متعددی از نقاشان جوان ایران نیز به روی دیوار است که در گالری گلستان نمایشگاه نداشته اند و حضورشان در مجموعه شخصی لیلی گلستان جالب توجه می‌نماید.

گلستان در این باره گفت:«من از گالری های دیگر هم خرید می‌کنم، در واقع با هدف حمایت از جوانان هنرمند و رصد جریان های هنری ایران در نمایشگاه های متعدد گالری های مختلف حاضر می‌شوم و گاهی آثاری هم می‌خرم،لذا بدیهی است که در مجموعه ام از هنرمندانی کار دارم که ممکن است در گالری گلستان نمایشگاه نداشته اند».

نمایش و فروش بخشی از مجموعه لیلی گلستان که تا 20 اسفند ماه دایر خواهد بود از دو منظر دیگر هم بسیار حائز اهمیت است: این نمایشگاه نمونه هایی شاخص از آثار بزرگان و جوانان هنرمند را ارایه می‌کند که به نوعی تحولات هنری ایران در 50 سال اخیر را ورق می‌زند و هم سلیقه یک مجموعه دار هنری قدیمی را بازنمایی می‌کند که نقشی بی بدیل در جریان گالری داری و رونق افزایی به مقوله اقتصاد هنر ایران دارد.

به سیاق همیشگی لیلی گلستان، در این نمایشگاه قیمت های تعدیل شده و با هدف جلب خریداران عمومی و مردم عادی،آثاری با قیمت های پایین نیز به روی دیوار است.

گالری گلستان در خیابان دروس،خابان کماسایی، پلاک 34واقع است و علاقمندان به خرید آثار باقی مانده و نیز تماشای بخشی از مجموعه لیلی گلستان می‌توانند تا 20 اسفند(همه روزه از ساعت 16 تا 20) از این آثار دیدن کنند.

کد خبر 203661

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار