چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۳

همشهری آنلاین: فیلم زندگی «بروس لی» با نام «تولد اژدها» به سینما می‌آید.

بروس لی

به گزارش ایسنا، فیلم زندگی «بروس لی»، ستاره نامدار فیلم‌های رزمی سینما با الهام از دوئل واقعی وی و «وانگ جک من»، مشهورترین کنگفوکار چین در فیلمی به نام «تولد اژدها» به سینما می‌آید‌.

مبارزه آزاد «لی» و «جک من» در سال 1965 در محله چینی‌های سانفرانسیسکو روی داد،‌ در حالی که این محله در کنترل هنگ‌کنگی‌ها قرار داشت.

«کریستوفر ویکینسون» و «استفن ریول» فیلمنامه‌نویسان این فیلم با الهام از ماجرای واقعی مبارزه «لی» و «جک من» داستان را به گونه‌ای ادامه می‌دهند که در فیلم این دو کنگ‌فوکار علیه گروه‌های تبهکار چینی همدست می‌شوند و فیلمی مهیج درباره این ستاره بین‌المللی ساخته‌اند.

«وکینسون» و «ریول» بیشتر برای ساخت فیلم‌های زندگی‌نامه‌ای شهرت دارند و در سال 1995 فیلمنامه فیلم «نیکسون» به کارگردانی «الیور استون» را نوشتند که نامزد اسکار بهترین فیلمنامه شد.

از دیگر فیلم‌های این دو می‌توان به فیلم «علی» در سال 2001 به کارگردانی «مایکل مان» و فیلم «مرکوری» اشاره کرد.

بروس لی» روز ‌20 ژوئیه ‌1973 با مرگ ناگهانی و مشکوک در هنگ کنگ بدرود حیات گفت.

علت مرگ وی هنوز در هاله‌ای از ابهام باقی مانده، اما شایع‌ترین نظریه خونریزی مغزی بر اثر دارو‌های تجویز شده و حساسیت زیاد می‌باشد.

بعد از موفقیت بروس لی در هنگ‌کنگ، هالیوود به سراغ وی رفت و کمپانی برادران وارنر از وی خواست در فیلم «اژدها وارد می‌شود» به ایفای نقش بپردازد؛ به‌همین دلیل بروس لی «بازی مرگ» را رها کرده و در «اژدها وارد می‌شود» که اولین فیلم جهانی وی به‌شمار می‌رفت، به ایفای نقش پرداخت.

 

کد خبر 202317

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار