همشهری آنلاین: مدیر امور استان های جشنواره فیلم فجر گفت: نمایش فیلم‌های این دوره در استان‌ها از 14 بهمن‌ماه جاری به مدت 10 روز آغاز می‌شود.

پوستر جشنواره سینمایی

به گزارش ایرنا، مهدی حقیقی با بیان این مطلب افزود: استان‌های فارس، قم، همدان، کرمان، کردستان، قزوین، کرمانشاه، اصفهان، گیلان و خراسان رضوی میزبان سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر هستند.

وی ادامه داد: استان فارس با سینماهای ایران، سعدی و حافظ، استان خراسان رضوی با سه سالن هویزه 1 و 2 و 3، استان قم با سینما ونوس 1و 2، استان همدان با سینما قدس و مجتمع شهید آوینی و استان کرمان برای اولین بار در رفسنجان با سینما گلستان 1 و 2 فیلم های جشنواره فجر را اکران می‌کنند.

به گفته حقیقی استان کردستان با 2 سالن پردیس بهمن، استان قزوین با سینما مهتاب، استان کرمانشاه، سینما آزادی، استان اصفهان با سینما ساحل، سپاهان و خانواده، استان گیلان با سینما سپیده رود، رشت 1 و 2 میزبان فیلم‌های جشنواره فیلم فجر شدند.

حقیقی گفت: 13 فیلم "استرداد" به کارگردانی علی غفاری، "عقاب صحرا" به کارگردانی مهرداد خوشبخت، "فرزند چهارم" به کارگردانی وحید موسائیان، "ترنج" به کارگردانی مجتبی راعی، "برلین 7- " به کارگردانی رامتین لوافی پور، "آفتاب، مهتاب، زمین" به کارگردانی علی قوی‌تن، "زیباتر از زندگی" کاری از انسیه شاه حسینی، "بزرگ مرد کوچک" به کارگردانی صادق دقیقی، "گام های شیدایی" به کارگردانی حمید بهمنی، "گهواره‌ای برای مادر" به کارگردانی پناه بر خدا رضایی ، "تابستان طولانی" به کارگردانی علی خزاعی فر، "خاکستر و برف" به کارگردانی روح‌الله سهرابی‌ و "مروارید" به کارگردانی سیروس حسن‌پور به نمایش در خواهند آمد.

مدیر امور استان‌های جشنواره فیلم فجر ادامه داد: همچنین 27 فیلم در 9 استان دیگر به نمایش در می‌آیند که می‌توان به "مروارید" به کارگردانی سیروس حسن‌پور،‌ "عملیات مهدکودک" به کارگردانی فرزاد اژدری ، "ابرهای ارغوانی" به کارگردانی سیامک شایقی، "گام های شیدایی" به کارگردانی حمید بهمنی ، "گهواره‌ای برای مادر" به کارگردانی پناه بر خدا رضایی، "استرداد" به کارگردانی علی غفاری، "هیس دخترها فریاد نمی‌زنند" به کارگردانی پوران درخشنده ، " بشارت به یک شهروند هزاره سوم" به کارگردانی محمد هادی کریمی، "زیباتر از زندگی" به کارگردانی انسیه شاه حسینی، "سر به مهر" به کارگردانی هادی مقدم دوست، "یک دو ، سه ، پنج" به کارگردانی محمد معیری، "آفتاب، مهتاب، ‌زمین" به کارگردانی علی قوی تن، "عقاب صحرا" کاری از مهرداد خوشبخت، "ترنج" به کارگردانی مجتبی راعی، "قصه‌های عشق پدرم" به کارگردانی محمدرضا ورزی، "دل بی قرار" قربان محمدپور، "ساکن خانه چوبی" به کارگردانی حسین لیالستیانی، "از تهران تا بهشت" به کارگردانی ابوالفضل صفاری، "اشیا از آنچه در آیینه می‌بینید به شما نزدیک‌تر است" به کارگردانی نرگس آبیار، " او خوب سنگ می‌زند" به کارگردانی سید هادی محقق، "برلین 7- " به کارگردانی رامتین لوافی پور، "بزرگ مرد کوچک" به کارگردانی صادق صادقی دقیقی اشاره کرد.

وی همچنین به برنامه‌ استان‌ها اشاره کرد و گفت: برنامه نمایش استان ها از تاریخ 14 تا 24 یعنی دو روز بعد از تهران آغاز می‌شود و شهرستان‌ها نیز به این طریق میزبان نمایش فیلم‌ها می‌شوند.

حقیقی با اشاره به برپایی اختتامیه جشنواره در سایر استا‌ن‌ها ادامه داد: بعد از پایان جشنواره فیلم فجر در تهران یعنی از تاریخ 24 بهمن‌ماه به تعداد استان‌های میزبان جشنواره، اختتامیه فیلم فجر برپا می‌شود و هر روز در یک استان به همراه تعدادی از هنرمندان و مدیران سینمایی این مراسم برگزار خواهد شد.

وی افزود: دیدار هنرمندان با 3 خانواده شهدا و ایثارگر با هماهنگی استان مربوطه در هر استان میزبان جشنواره در روز اختتامیه، یکی از برنامه‌های جشنواره خواهد بود.

حقیقی همچنین با اشاره به داوری 27 فیلم به نمایش در آمده در 10 استان اظهار داشت: 27 فیلم در استان‌ها در سه بخش فیلم های اول، سودای سیمرغ و مستند داوری می‌شوند و یک گروه داوری بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر را انتخاب خواهند کرد.

 

کد خبر 198709

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز