همشهری‌آنلاین: در حالی که امروزه در خانواده، افراد در هر گوشه از منزل، با لپ تاپ، تبلت یا رایانه‌های شخصی خاص خود، سرگرم هستند، شرکت لنوو، رایانه جدیدی ساخته است که می‌‌تواند افراد خانواده را دور هم جمع کند.

IdeaCenter Horizon Table PC

به گزارش مهر، این رایانه شخصی به اندازه یک میز چایخوری است و مانند یک تبلت بزرگ عمل می کند و چهار نفر به طور همزمان می‌توانند از آن استفاده کنند.

شرکت چینی تولید کننده این رایانه روز یکشنبه هفته جاری آن را در نمایشگاه وسایل الکترونیکی لاس وگاس آمریکا رونمایی کرد.

این رایانه جدید IdeaCenter Horizon Table PC نام دارد، وزن آن هشت کیلوگرم و دارای نمایشگر 27 اینچی و دارای سیستم عامل ویندوز هشت است.

تبلتی به اندازه یک میز

پیتر هورتنسیوس مدیر تولید لنوو گفت: رایانه Horizon امکان استفاده همزمان چند نفر از یک رایانه را فراهم می آورد. این رایانه جدید قرار است اوایل تابستان با قیمت اولیه هزار و 699 دلار به بازار عرضه شود.

به گفته وی اکنون افراد بسیاری می توانند از تصاویر، موسیقی و فیلم های مختلف بر روی یک صفحه نمایشگر لذت ببرند و با لوازم خاص این رایانه که تلفیقی از تعامل فیزیکی و دیجیتالی است با یکدیگر بازی کنند.

تبلتی به اندازه یک میز

رایانه جدید لنوو از ویژگی های ویندوز هشت لمسی برخوردار است و می تواند بازیهایی را پشتیبانی کند که امکان حضور چند بازیکن در آن وجود دارد.

همچنین می توان این رایانه را به یک دسکتاپ 27 اینچی برای آنهایی که می خواهند به تنهایی از آن استفاده کنند، تبدیل کرد. عمر باتری این رایانه در زمانی که به برق متصل نیست فقط دو ساعت است.

کد خبر 197326
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز