سخنگوی فراکسیون محیط‌زیست مجلس گفت: مجلس نسبت به عملکرد ضعیف سازمان حفاظت محیط‌زیست در آلودگی هوا بی‌توجه نخواهد بود و قطعا برنامه‌های آتی این سازمان و چرایی این مسئله پیگیری می‌شود.

سازمان حفاظت محیط زیست

موید صدر حسینی درحالی از بررسی عملکرد ضعیف سازمان حفاظت محیط‌زیست در مجلس شورای اسلامی خبر می‌دهد که یکشنبه گذشته، یکی دیگر از اعضای فراکسیون محیط‌زیست از تهیه پرونده‌ای برای کشته شدن پلنگ‌ها خبر داد.

وی در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه عملکرد سازمان حفاظت محیط‌زیست در مهار و کنترل آلودگی هوا بسیار ضعیف بوده است، اظهار کرد: انتظاری که از این سازمان داشتیم در چند سال اخیر برآورده نشده و به اعتقاد من این سازمان بیش از آنکه در رأس قرار گیرد خود را در این زمینه به حاشیه کشانده است.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط‌زیست نباید تنها به‌عنوان ناظر به مقوله آلودگی هوا نگاه کند چراکه از جایگاه بالایی برخوردار است بلکه باید به سمت سیاستگذاری دقیق و مناسب حرکت کند و در این بین از وزارتخانه‌هایی همچون صنایع، کشور و نفت بخواهد تا اقدامات لازم را به‌صورت درست انجام دهند.

صدر حسینی،عضو فراکسیون محیط‌زیست مجلس با اشاره به اینکه اخیرا جلسه‌ای با سازمان محیط‌زیست در فراکسیون برگزار شده است، گفت: در هفته آتی نیز جلسه دیگری با مسئولان ارشد این سازمان خواهیم داشت تا نسبت به عملکرد سازمان، برنامه‌های آتی و اقدامات انجام‌شده اطلاعات جدیدی کسب کنیم.

به گفته صدر حسینی سازمان حفاظت محیط‌زیست عملکرد قوی در کنترل آلودگی هوا در کشور به‌ویژه در شهرهای صنعتی نداشته است، از این‌رو مجلس ورود جدی به این مسئله خواهد داشت تا چرایی موضوع پیش از آنکه راه امیدی نداشته باشیم مشخص شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر کاهش آلودگی هوا بیش از آنکه توجه به مسائل زیست‌محیطی و سلامت مردم داشته باشد سیاسی شده است، گفت: متأسفانه اولویت دولت در سنوات گذشته به مسائل سیاسی و اقتصادی بوده و در این بین از محیط‌زیست غفلت شده است.

وی به مواردی همچون استاندارد نبودن کیفیت سوخت، عدم‌خروج خودروهای فرسوده، افزایش ترافیک و بی‌توجهی به ضرورت نصب و تعویض کاتالیست اشاره کرد و گفت: اگر به هرکدام از این موارد به خوبی توجه می‌شد شاید امروز آلودگی هوا در تمامی کشور مشاهده نمی‌شد چراکه بیش از ۸۰درصد آلودگی متعلق به‌خودرو و مشتقات آن است.

کد خبر 193999

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز