همشهری آنلاین: گروه تولید فیلم «یک خانواده محترم» درباره استفاده از پوستری حاوی تمثال امام خمینی (ره) در این فیلم که حواشی را اخیرا برای این فیلم به‌وجود آورده است، توضیحاتی منتشر کرد.

عکاسی

به گزارش ایسنا، بر اساس این توضیح، سایت‌ها و رسانه‌های منتقد به استفاده از این پوستر، درواقع از پوستر یادمان 22 بهمن سال 58 که توسط آستان قدس رضوی انتشار یافته، انتقاد کرده‌اند.

گروه تولید فیلم «یک خانواده محترم» در متن توضیحش آورده است: «پیرو انتشار مطلبی با موضوع شائبه توهین‌آمیز بودن پوستر استفاده شده در صحنه‌ای از فیلم «یک خانواده محترم» به ساحت مقدس امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در میان برخی از وب‌سایت‌ها و رسانه‌ها به اطلاع می‌رساند پوستر مورد بحث اثر استاد علیرضا خالقی، هنرمند مطرح و طراح گرافیک بوده که در سال 1358 توسط آستان قدس رضوی و به یادبود 22 بهمن 1358 و با همین نام منتشر شده و در صحنه‌ای از فیلم که به سال‌های آغازین جنگ تحمیلی مربوط می‌شود، بدون هیچگونه دخل و تصرفی مورد استفاده قرار گرفته است».

«اصل پوستر یادبود 22 بهمن 1358 در سایت نهضت پوسترهای عاشورایی و نیز گزارشی از نمایشگاه آثارعلیرضا خالقی با عنوان منتخبی از پوسترهای دهه اول انقلاب که در سال 1387 برگزار شده در پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، قابل مشاهده است».

 

کد خبر 193174

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز