همشهری آنلاین: رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه غنی‌سازی را با قدرت ادامه می‌دهیم، گفت: تمام تجهیزاتی که باید برای آماده‌سازی راکتور اراک خریداری شود از بازار تامین شده‌اند و تست راکتور با سوخت مجازی به زودی انجام می‌شود.

عباسی

به گزارش مهر، فریدون عباسی، رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم بزرگداشت شهید مجید شهریاری در دانشگاه شهید بهشتی تهران با اشاره به اینکه غنی سازی را با قدرت ادامه می‌دهیم، افزود: قاطعانه می‌گویم که به همت همه متخصصان و به لطف خدا راکتور اراک طبق برنامه و بدون هیچ مشکلی در حال پیشرفت است.

وی با رد شایعات مبنی بر تاخیر در راه‌اندازی اراک به دلیل نقص فنی، بیان کرد: تنها به دلیل ملاحظات امنیتی ما با احتیاط جلو می‌رویم؛ چراکه دشمن قصد آسیب زدن به این راکتور را دارد وگرنه مشکل فنی یا بودجه نداریم.

به گفته عباسی؛ تمام تجهیزاتی که باید برای آماده‌سازی این راکتور خریداری شود از بازار تامین شده‌اند.

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه صنعت داخلی نیز در این‌باره کار خود را به خوبی انجام داده است، تصریح کرد: تست راکتور اراک با سوخت مجازی به زودی انجام می شود.

وی در مورد نیروگاه بوشهر گفت: در حال حاضر کارهای نهایی رآکتور بوشهر در حال انجام است و بازبینی نهایی آن قبل از تحویل به بهره بردار ایرانی صورت گرفته و اشکالات یک سال گذشته اصلاح شده است. به زودی راکتور وارد مدار می‌شود و شاهد برق پایدارتر در مدار خواهیم بود.

کد خبر 192661

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار