دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: پس از آنکه قیمت جهانی طلا روز جمعه 2 خرداد به بالاترین حد خود در یک ماه اخیر رسید، قیمت این فلز گرانبها امروز دوشنبه 6 آذر با کاهش روبرو شده.

به گزارش فارس به نقل رویترز ، سرمایه‌گذاران بین‌المللی و کارشناسان اقتصادی منتظر ادامه مذاکرات دولت باراک اوباما با نمایندگان کنگره آمریکا در خصوص راهکارهای پایان دادن به بن بست مالی این کشور هستند.

بر اساس این گزارش اگر این مذاکرات به شکست منجر شود اقتصاد آمریکا بار دیگر با رکود شدیدی روبرو خواهد شد و این مساله تاثیر زیادی بر ارزش دلار و قیمت جهانی طلا خواهد داشت.بر این اساس قیمت جهانی طلا سپتامبر 2011 میلادی به بیش از 1920 دلار رسیده است ولی بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر زیادی بر جلوگیری از افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.

بر این اساس قیمت هر اونس طلا امروز با 4.56 دلار کاهش به کمتر از 1747.83 دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه به بیش از 1754 دلار رسید که این بالاترین رقم از 12 اکتبر به شمار می رود.

قیمت طلا از ابتدای امسال تا کنون 11 درصد رشد داشته است. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی سطح مقاومتی قیمت طلا در هفته جاری 1755 دلار خواهد بود و قیمت هر اونس طلا تا پایان هفته جاری به بیش از 1760 دلار نخواهد رسید.

قیمت هر اونس طلا در بازار نیویورک آمریکا نیز برای تحویل در ماه دسامبر با 3.10 دلار کاهش به کمتر از 1748.30 دلار رسیده است.

کد خبر 192445
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز