همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با تأکید بر اینکه قیمت سکه قابل پیش‌بینی نیست، گفت: نسبت به دو روز گذشته اونس جهانی از 1711 با 33 دلار کاهش به 1677 دلار رسید که همین امر سبب شد تا سکه 85 هزار تومان دیگر ارزان شود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمد کشتی آرای با اشاره به افت شدید قیمت طلا در بازارهای جهانی، گفت: کاهش نرخ ارز و اونس جهانی عامل اصلی افت شدید قیمت سکه در ایران است.

وی افزود: اونس جهانی از 1711 دلار با 33 دلار کاهش به 1677 دلار رسیده و موجب کاهش شدید قیمت سکه در کشور شده است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که آیا روند نزولی اونس جهانی طلا تداوم خواهد داشت، گفت: فکر اینکه این قیمت یک‌دفعه کاهش یابد را هم نمی‌کردم چراکه قیمت‌ها تقریبا واقعی شده بود.

وی افزود: قیمت‌ها در حال حاضر قابل پیش‌بینی نیست و تداوم نزول و افزایش قیمت‌ها را نمی‌توان حتی حدس زد به طوری که قیمت‌ها به صورت ساعتی رصد می‌شوند.

کشتی آرای با بیان اینکه سکه هم‌ اکنون یک میلیون و 185 هزار تومان است، گفت: این قیمت با افت 85 هزار تومانی نسبت به روز گذشته و افت 335 هزار تومانی طی یه هفته اخیر از یک میلیون و پانصد و بیست هزار تومان هم‌ اکنون به یک میلیون و 185 هزار تومان تنزل قیمت داشته است.

وی در خصوص دلایل این کاهش قیمت خاطرنشان کرد: کاهش یک‌باره اونس جهانی و کاهش نرخ ارز در مرکز مبادلات ارزی از عوامل اصلی این کاهش قیمت به شمار می‌روند.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزود: قبلا قیمت طلا در بازارهای جهانی به قیمت نفت بستگی داشت و عوامل دیگر هم در آن دخیل بودند،اما هم‌ اکنون با توجه به سرعت تغییرات در بازارهای جهانی نمی‌توان روند قیمت‌ها را پیش‌بینی کرد.

کد خبر 190135
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز