گروه حوادث: کلید سرقت انگشتر برلیان 10میلیون تومانی در دستان زن جوانی بود که ادعا می‌کند جنون سرقت دارد.

چندی قبل مرد پزشکی برای انجام کارهای خانه و کمک به همسرش که به بیماری ام‌اس مبتلا شده بود تصمیم گرفت یک پرستار خانگی استخدام کند. وی وقتی به یکی از شرکت‌های خدماتی در مرکز پایتخت رفت آنها زن جوانی به نام ژاله را به او معرفی کردند و مرد پزشک بعد از بستن قرارداد از زن جوان خواست تا هفته‌ای سه روز به خانه‌اش در شمال تهران برود و از همسرش پرستاری کند.

بعد از گذشت مدتی پزشک میانسال متوجه گم‌شدن انگشتر طلای همسرش که نگین آن برلیان بود، شد. فردای آن روز دوربین عکاسی گران‌قیمت آنها نیز ناپدید شد و روز بعد گم شدن یکی دیگر از لوازم باارزش خانه، صاحبخانه را به این نتیجه رساند که سرقت‌ها کار کسی جز پرستار جوان همسرش نیست. او این زن را زیرنظر گرفت و یک روز وقتی متوجه شد که وی قصد سرقت دسته کلید خانه را دارد اطمینان یافت که سرقت‌ها از سوی وی صورت گرفته است به همین دلیل به شرکت خدماتی رفت و آنها را در جریان قرار داد.

به این ترتیب ماجرا به مأموران کلانتری 148انقلاب گزارش شد و مأموران با دستور سرهنگ شمس، رئیس‌کلانتری راهی شرکت مورد نظر شدند و در زمانی که زن جوان در آنجا حضور داشت، وی را دستگیر کردند.

اقرار عجیب

این زن جوان در ابتدا خود را بیگناه دانست و مدعی شد که هیچ اطلاعی از گم شدن و سرقت انگشتر و دوربین عکاسی شاکی ندارد اما در ادامه تحقیقات لب به بیان حقیقت گشود و ادعای عجیبی را مطرح کرد. او گفت: من مبتلا به جنون سرقت هستم و به همین دلیل نتوانستم در برابر انگشتر برلیان و دیگر لوازم با ارزش خانه خودم را کنترل کنم.


او ادامه داد: چند وقت پیش برای تأمین مخارج زندگی‌ام تصمیم گرفتم یک کار مناسبی برای خودم پیدا کنم برای همین در یک شرکت خدماتی مشغول به‌کار شدم. وقتی برای کار به خانه دکتر رفتم با دیدن انگشتر برلیان همسر وی که روی میز بود جنون سرقت به سراغم آمد برای همین آن را برداشتم. بعد از سرقت، انگشتر را به یک طلافروشی بردم وبه قیمت 600هزار تومان آن را فروختم و اصلا تصور نمی‌کردم 10میلیون تومان ارزش داشته باشد.

پول فروش طلا را نیز به حسابم ریختم و روز بعد درحالی‌که تصور می‌کردم پزشک به من مشکوک نشده به خانه آنها رفتم و کارم را انجام دادم. آن روز چشمم به دوربین عکاسی افتاد و آن را نیز برداشتم. دوربین را هم به قیمت 200هزار تومان فروختم و به سرقت هایم ادامه دادم تا اینکه لو رفتم.

بعد از اعتراف این زن و انجام تحقیقات مشخص شد که وی سابقه دار است و پیش از این نیز به اتهام سرقت در یک مهمانی خانوادگی دستگیر شده بود. این زن برای تحقیقات بیشتر در اختیار قاضی دادسرای خارک قرار گرفت و رسیدگی به پرونده او ادامه دارد.

کد خبر 192300
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز