سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور وزیر کشور در جلسه این کمیسیون گفت:‌ در این جلسه گزارش اولیه‌ مرگ ستار بهشتی ارایه شد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

 

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: آقای دواتگری نماینده ویژه کمیسیون امنیت، نتیجه بررسی‌ها، بازدیدها و تحقیقات خود را درباره مرگ ستار بهشتی به اعضای کمیسیون گزارش داد.

وی افزود: ایشان به ضرورت ارائه نتیجه آزمایشات اشاره کرد و بیان داشت که در مقطع فعلی سهل‌انگاری در اجرای برخی موازین قانونی مسجل است، اما کلیت موضوع نیازمند تحقیقات قضایی بیشتری است.

نماینده مردم ورامین در مجلس همچنین از حضور محمد نجار وزیر کشور در جلسه کمیسیون امنیت خبر داد و اظهار کرد: وزیر کشور جهت پاسخگویی به سوالات سه تن از نمایندگان در کمیسیون حاضر شد؛ ابتدا سوال قاضی‌پور نماینده ارومیه درخصوص عدم کنترل موزه غرب کشور و عدم جلوگیری از تجارت غیرقانونی مطرح شد که ایشان از پاسخ وزیر و معاونین‌شان قانع نشدند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین بیان کرد: سوال دوم، سوال عوض حیدرپور نماینده شهرضا بود که ایشان از عملکرد استانداران و فرمانداران انتقاد داشته و عدم تعاملات آنان را منشاء مشکلات بسیاری می‌دانستند، نماینده شهررضا نیز از توضیحات وزیر کشور قانع نشد.

نقوی‌حسینی افزود: سوال سوم نیز، سوال کاتب نماینده گرمسار بود که وی علت تفکیک شهرک صنعتی علی‌آباد در استان سمنان و الحاق آن به استان تهران را بدون ضابطه و برخلاف قوانین تقسیمات کشوری می‌دانستند که توضیحات وزیر کشور برای نماینده گرمسار قانع کننده نبود.

وی همچنین از بررسی و تصویب لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه کشتیرانی بین دو کشور جمهوری اسلامی و دولت جمهوری کوبا خبر داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: در ادامه جلسه، پیشنهاد جوکار نماینده یزد مبنی بر تشکیل کمیته بسیج به عنوان یکی از کمیته‌های فرعی مطرح شد که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

 

کد خبر 191958
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز