مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: ناف انسان پناهگاه مناسبی برای زندگی بیش از دو هزار و 300 گونه باکتری مختلف محسوب می‌شود.

bacteria

گروهی از محققان هفت دانشگاه آمریکا در طرحی مشترک و با آنالیز 60 نمونه گرفته شده از بند ناف انسان موفق به شناسایی بیش از دو هزار و 300 گونه مختلف باکتری شدند.

moreآشنایی با علت وجود ناف در بدن انسان

به گزارش ایسنا، «راب دان» زیست شناس دانشگاه کارولینای شمالی و سرپرست تیم تحقیقاتی تأکید می‌کند: ناف انسان اقامتگاه مناسبی برای گونه‌های مختلف باکتری است و تعداد باکتری‌های کشف شده در ناف انسان بسیار بیشتر از پیش‌بینی قبلی محققان است.

شایع‌ترین باکتری‌ها تمایل به فراوانی و تکثیر دارند، اما تمامی این دو هزار و 300 گونه باکتری در همه 60 نمونه گرفته شده به صورت مشترک دیده نمی‌شوند و تنها هشت باکتری در 70 درصد از نمونه‌ها دیده شده است.

همچنین محققان برای نخستین بار در پوست انسان، سه گونه آرکی باکتری (archaea) کشف کردند؛ این میکروارگانیسم اغلب در محیط هایی مانند آب های اسیدی یا آبفشان دیده می‌شوند که دو گونه آن در ناف یک مرد شناسایی شده است.

محققان تأکید می‌کنند: پیش‌بینی وجود گونه‌های مشخص باکتری در بدن انسان بسیار دشوار است و تنها می‌توان گونه‌های رایج‌تر را شناسایی کرد.

این طرح با همکاری دانشگاه ایالتی موزه ملی علوم و دانشگاه کالیفرنیای شمالی با عنوان «جنگل میکروبی» در پوست انسان انجام و نتایج آن در مجله PLoSONE منتشر شده است.

کد خبر 191631
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دانش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز