مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۸
۰ نفر

گروه شهری: دو سوی اراضی عباس‌آباد با احداث پل طبیعت - که این روزها کار برای ساخت آن سرعت بیشتری گرفته- به یکدیگر متصل می‌شود.

پل

پل طبیعت یک پل سه طبقه برای عبور شهروندان از فراز بزرگراه مدرس بوده که قرار است تا پایان سال به بهره‌برداری برسد. مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد از احداث دو تونل حفاظتی موقت در بزرگراه مدرس جهت ادامه مسیر پل طبیعت بدون ایجاد خلل در ترافیک این بزرگراه خبر داد.

حجت‌الله ملاصالحی، با تأکید بر حفظ بالاترین سطوح ایمنی وکمترین میزان خلل در ترافیک بزرگراه مدرس در جریان احداث پل طبیعت یادآور شد: با احداث دو تونل حفاظتی موقت روی این بزرگراه ادامه عملیات فنی و عمرانی این پروژه بین ضلع غربی و شرقی بزرگراه مدرس باحفظ ایمنی تردد خودروها میسر شده است.

وی از پل طبیعت به‌عنوان بزرگ‌ترین پل تردد غیرخودرویی کشور یاد کرد و افزود: پیشرفت عملیات عمرانی این پروژه مطابق برنامه است و با احداث تونل‌های حفاظتی فعالیت‌های مربوط به نصب سازه‌ها، جوشکاری‌ها و اتصالات مربوطه با سرعت بیشتری تا تکمیل نهایی پل در سال‌جاری دنبال خواهد شد. مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد تصریح کرد:

طول تونل‌های حفاظتی حدود 40متر و عرض آنها هم 15متر است که با ارتفاع 4.5 تا هشت متر هیچ محدودیتی را برای عبور و مرور خودروها ایجاد نخواهند کرد.به گفته وی، تونل حفاظتی مسیر شمال به جنوب بزرگراه مدرس هم‌اکنون احداث شده و در مسیر جنوب به شمال نیز پس از هماهنگی‌های لازم، عملیات نصب سازه تونل‌ که از جنس ورق‌های گالوانیزه مواج است انجام خواهد شد.

حجت الله ملاصالحی پل طبیعت را یکی از شاخص‌ترین پل‌ها و نماد‌های شهری پایتخت از نظر طراحی، سازه و کارکرد عنوان کرد و افزود: با احداث این پل به طول 300متر علاوه بر اتصال بوستان‌های بنادر و طالقانی در دوسوی بزرگراه مدرس، شهر تهران صاحب یک جاذبه گردشگری جدید خواهد شد.

کد خبر 188566
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار