مجموع نظرات: ۰
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۹:۱۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: موسسه تحقیقات هوافضای روسیه از برنامه طراحی و ساخت موشک‌های مجهز به سلاح هسته‌ای برای مقابله با سیارک‌های بالقوه خطرناک برای زمین خبر داد

جنگ موشکی با سیارک‌ها

به گزارش ایسنا، در حال حاضر سه سیارک خطرناک از جمله سیارک Apophis‌ در نزدیکی مدار زمین در حال حرکت هستند که احتمالا تا چند دهه آینده می‌توانند زمین را مورد تهدید قرار دهند. برخورد احتمالی این سیارک با زمین برابر یک انفجار بسیار عظیم هزار و 700 مگاتنی خواهد بود.

به گفته محققان، سیارک Apophis در حال حاضر در فاصله 30 هزار کیلومتری زمین قرار دارد و برای منحرف کردن سیارکی در این ابعاد به یک موشک 70 تنی نیاز است.

فناوری‌های مورد نیاز برای حمله هسته‌ای به سیارک‌ها مورد بررسی دقیق قرار گرفته و محققان از امکان عملی شدن این طرح خبر می‌دهند.

بر اساس این طرح، بوسترهای سایوز 2 یا نمونه موشک‌های پر قدرت با تجهیز به سلاح هسته‌ای، سیارک‌های بالقوه خطرناک (PHA) را هدف قرار می‌دهند.

ولادیمیر دگیتار، مدیر مرکز موشکی ماکیف (MSRC) از موافقت دولت فدرال روسیه برای تأمین بودجه لازم برای اجرایی شدن پروژه سلاح ضد سیارکی خبر داد.

محققان طرح دیگری نیز در دست اجرا دارند که شامل پرتاب موشک شناسایی به نزدیکی سیارک‌های بالقوه خطرناک برای زمین به منظور اندازه گیری جرم و بررسی ساختار سیارک، پیش از پرتاب موشک مجهز به سلاح هسته‌ای است.

کد خبر 188404
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فضا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها