دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان معتقدند برخی افراد اعتیاد به مواد غذایی دارند یعنی حتی بدون اینکه احساس گرسنگی بکنند عادت به خوردن، آن‌ها را وادار به خوردن چیزی می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز بدین ترتیب این افراد چون عادت به خوردن پیدا می‌کنند زود به زود گرسنه می‌شوند و سیستم بدن آن‌ها به مصرف حجم زیادی از غذا و هم چنین تعدد مصرف غذا و تنقلات عادت می‌کند.

محققان معتقدند این افراد اعتیاد شدیدی به مواد غذایی پیدا کرده‌اند و زمانی که به بررسی این افراد می‌پردازیم می‌بینیم که دارای وزن بسیار بالایی هستند.

کشوری مثل آمریکا سالانه 50 میلیارد دلار صرف کاهش وزن افراد می‌کند اما با وجود این هنوز تعداد افراد چاق در این کشور بسیار است. سالانه تعداد زیادی از افراد به دلیل اعتیاد به مواد غذایی و در واقع پیامدهای منفی این اعتیاد جان خود را از دست می‌دهند.

این افراد معمولا از غذاهایی استفاده می‌کنند که دارای قند و چربی زیادی هستند. تنقلاتی مصرفی این افراد نیز بسیار زیاد است.

محققان معتقدند با تغییر سیستم مغزی آن‌ها می‌توان این اعتیاد را از بین برد به این صورت که آن‌ها را به استفاده‌ی هر چه بیشتر از میوه و سالاد تشویق کرد و در واقع آن‌ها را عادت داد که از خوردن تنقلاتی مانند چیپس لذت نبرند و در واقع این تنقلات را با میوه جایگزین کرد و عادت غذایی ناسالم آن‌ها به طور کلی باید با عادت غذایی سالم جایگزین شود.

برخی محققان معتقدند که نمونه‌های عملی کاهش وزن افراد تنها در چند ماه را با تغییر عادت غذایی ناسالم و از بین بردن اعتیاد افراد به خوردن به ویژه خوردن تنقلات و فست فود و غذاهای پرچرب و با قند بالا مشاهده نموده‌اند.

کد خبر 187202
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار