همشهری آنلاین: نمایندگان مجلس با فراخواندن وزیر اطلاعات در جلسه کمیسیون امنیت ملی در این هفته از وی درباره نابسامانی بازار ارز و شناسایی عوامل اخلالگر در بازار توضیح می‌خواهند.

به گزارش مهر، در جلسه کمیسیون امنیت ملی این هفته مجلس شورای اسلامی چهار نفر از نمایندگان مجلس با فراخواندن وزیر اطلاعات به مجلس سوال خود را در خصوص نابسامانی بازار ارز و شناسایی و برخورد با این عوامل مطرح می‌کنند.

قاسم جعفری نمایند بجنورد درخصوص سوال نمایندگان ازوزیر اطلاعات گفت: ما هرچه بررسی کردیم و با کارشناسان در خصوص مسائل ارز و تورم بحث و گفتگو کردیم به این نتیجه رسیدیم که تحریم‌ها درنهایت شاید 20 تا 30 درصد بر روی اقتصاد کشور تاثیر داشته باشد.

وی درادامه افزود: اما آنچه که باعث اخلال در بازار ارز دراین مدت شده است وجود عوامل داخلی سازمان‌دهی شده یا به تعبیری مافیایی است که از خارج از کشور دستور گرفته و درداخل عملیاتی می‌کند.

جعفری با بیان اینکه این عوامل باید هرچه زودتر شناسایی شوند، گفت: از نیروهای وزارت اطلاعات ونیروی‌های امنیتی کشور که می‌توانند یک تروریست را از آسمان به زمین بیاورند انتظار می‌رود که هرچه سریعتر عومل اخلالگر در بازار ارز را که باعث ایجاد تورم و دلنگرانی در میان مردم شده است شناسایی کنند.

نمانیده مردم بجنورد با اشاره به اینکه حرکت‌های خوبی در این خصوص انجام شده است، گفت: قوه قضاییه نیز باید با این عوامل که دل مردم راخون کرده اند و توانسته اند ظرف مدت چند روز یا چند ماه قیمت ارز را چندین برابر کنند خیلی سریع و قاطع بر خورد کند.

قاسم جعفری نماینده بجنورد، علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان و محمد دهقان نماینده مردم ترقبه و چناران درجلسه کمیسیون امنیت ملی در روز سه شنبه سوال خود را با موضوع رسیدگی به نابسامانی بازار ارز و شناسایی عوامل اخلال گر از وزیر اطلاعات خواهند پرسید.

کد خبر 186946
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز