همشهری آنلاین: رئیس جمهور روسیه با انتقاد از سخنان ضد سوری رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با هر گونه مداخله نظامی در امور سوریه مخالفت کرد .

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از مسکو ، ولادیمیر پوتین همچنین در بخشی از سخنان خود در مراسم تقدیم استوارنامه سفرای خارجی در کرملین با تشریح اوضاع حساس بویژه در خاورمیانه و شمال آفریقا تصریح کرد همه کشورها باید به منشور سازمان ملل احترام بگذارند که پرهیز از دخالت در امور کشورها از اصول آن است .

وی افزود: تحریک اوضاع و اصرار طرف‌های خارجی برای مداخله در سوریه و تغییر نظام این کشور راهی به جز بن بست ندارد .

همزمان شورای امنیت سازمان ملل نیز در نشستی شاهد رویارویی وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا بود.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز در پاسخ به سخنان ضد سوری هیلاری کلینتون؛ آمریکا را به تشویق گروههای تروریستی برای کشتار مردم در سوریه متهم کرد و گفت: برخی طرف ها به جای توجه به تصمیمات ژنو ، اعمال فشارهای یکجانبه را علیه سوریه در پیش گرفته اند .

وزیر امور خارجه روسیه افزود: شکی ندارم که هر سناریو نظامی، به ویژه مداخله نظامی خارجی، امنیت منطقه را به طور جدی به خطر خواهد انداخت و عواقب غیر قابل پیش بینی در پی خواهد داشت.

روسیه با استقبال از آغاز گفتگوهای فراگیر برای حل مسایل سوریه بر روش مسالمت آمیز برای پایان درگیری ها در این کشور تاکید دارد.

کد خبر 185993
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار روسیه‌ و قفقاز

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز