همشهری آنلاین: وزیر ورزش و جوانان از افزایش آمار طلاق و بالا رفتن سن ازدواج در تهران خبر داد و گفت: در تعامل با وزارت ارشاد هستیم تا با همکاری این دو وزارتخانه مجوز سایت‌های همسر گزینی داده شود.

به گزارش مهر، محمد عباسی  در حاشیه چهل و هشتمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان در جمع خبرنگاران گفت: ترویج ازدواج و بررسی برنامه‌های روز و هفته ازدواج از مهمترین موضوعات این جلسه بود.

وی افزود: راهکارهای مختلفی برای ترویج و تشویق جوانان از سوی دستگاه‌های مختلف ارائه شد که مهمترین راهکارها، موضوع و معضل مسکن جوانان بود که قرار است وزارت راه و شهرسازی اقدامات مثبتی را انجام دهد.

عباسی با بیان اینکه دستگاه‌ها ظرفیت خوبی برای ارائه تسهیلات به منظور پایداری ازدواج دارند، تصریح کرد: ایجاد انگیزه و ارائه راهکارهای اجرایی برای رفع دغدغه‌های جوانان می تواند در افزایش ازدواج جوانان تاثیر گذار باشد.

عباسی درباره ساماندهی آیین نامه ازدواج جوانان نیز گفت: این آیین نامه در دولت در حال نهایی شدن است. همچنین در کمیسیون فرهنگی نیز مورد بحث و برسی قرار گرفته و به محض ابلاغ به ما آن را به تمام دستگاه‌های مرتبط با ازدواج جوانان ابلاغ می کنیم.

وی با اشاره به تصویب آئین‌نامه ساماندهی مراکز مشاوره درباره مجوز سایت‌های همسر گزینی پاسخ داد: با توجه به اینکه این سایت‌ها در حوزه‌های مختلف خبر‌ی فعالیت می‌کنند مجوزهای لازم را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آنها می‌دهد اما در بحث سایت‌های همسر گزینی درصدد مذاکره با وزارت ارشاد هستیم تا با همکاری این دو وزارتخانه مجوز این سایت‌ها صادر شود و وزارت ارشاد با آگاهی کامل نسبت به آئین نامه و قوانین این سایت‌ها مجوزهای لازم را صادر کند.

به گفته وزیر ورزش و جوانان، همچنین شرایط آیین نامه سایت‌های همسر گزینی را به تمامی دستگاه‌ها از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام خواهیم کرد.

کد خبر 185005
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها