همشهری آنلاین: سند نهایی شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد با اعلام رییس جمهور کشورمان تصویب شد.

nam tehran

محمود احمدی‌نژاد در مراسم اختتامیه شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها که در تهران برگزار شد از مشارکت کشورهای عضو این جنبش در شانزدهمین اجلاس این جنبش تشکر و قدردانی کرد و گفت: دوستان شرکت کننده مشارکت فعالی داشتند و از همگی تشکر می‌کنم.

وی در ادامه به بررسی و تصویب اسناد نهایی این اجلاس در مراسم اختتامیه اشاره کرد و گفت: این اسناد پس از یک هفته کار فشرده تهیه و تنظیم شده است و در واقع ما در حال حاضر به یکی از نقاط این جنبش رسیده‌ایم که نتیجه آن برای اجلاس ما مهم خواهد بود.

رییس جمهور با بیان این‌که من می‌خواهم توجه شما را به پیش‌نویس سند اجلاس شانزدهم جنبش غیرمتعهدها جلب کنم گفت: وزرای خارجه و مقامات کشورهای عضو از چند روز پیش در تهران گرد هم آمدند و در این ارتباط فعالیت کردند و من از این دوستان و دیگر دوستان از جمله سفرا و کارشناسان جنبش به خاطر توجه و تلاش‌هایشان در ارائه پیش‌نویس نهایی جنبش تشکر می‌کنم.

وی گفت: شما موافق هستید که سمت و سوی جنبش ما در ارتباط با مسائل منطقه‌ای و جهانی در پیش‌نویس حاضر آمده است و با خشنودی بسیار از شما دعوت می‌کنم که به پیش‌نویس سند نهایی توجه کرده و با تصویب نهایی آن موافقت کنید.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود به حضار گفت: اگر نظری در مورد نظر نهایی سند وجود ندارد بیان کنید که حضار موافقت خود را با آن اعلام کردند و سند تصویب شد.

اعضای جنبش در حال تصویب دیگر اسناد این جنبش هستند.

کد خبر 182976

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار