سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۵:۴۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: گوشی‌های OwnFone گوشی‌های موبایل بسیار کوچک و سبکی هستند که بسیاری از ویژگی‌های گوشی‌های مدرن را ندارند،‌ در نتیجه برای بسیاری از افراد قابل استفاده‌تر هستند.

گوشی موبایل

اسمارت‌فون‌های مدرن مانند محصولاتی که در شرکت‌های اپل و سامسونگ تولید می‌شوند، انبوهی از ویژگی‌های جذاب و جالب را در کنار یکدیگر متمرکز کرده‌اند،‌این گوشی‌ها به صورت همزمان می‌توانند یک رایانه شخصی، کنسول بازی، دوربین عکاسی و بسیاری از دیگر ابزار مورد نیاز روزانه باشند.

با این‌همه گوشی OwnFone رویکردی کاملا متضاد دارد زیرا این گوشی ها، گوشی‌هایی بسیار ارزان قیمت با کاربردی بسیار ساده هستند که تمامی پیچیدگی‌ها از آن حذف شده و تمامی کارایی‌های آنها بر روی گوشی آشکار است.

گوشی موبایل

گوشی‌های موبایل ساده پدیده‌ای تازه به شمار نمی‌رود، اما OwnFone از این نیز فراتر رفته و از سادگی محض برخوردار است. سطح مشترک بسیار ساده این گوشی‌ها به تعدادی کلید دارند که تنها می‌توانند سطح رویی گوشی را بپوشانند.

این گوشی‌ها حداقل از دو و حداکثر از 12 کلید برخوردار بوده که بر روی هریک نام فردی که کاربر با وی می‌گیرد، چاپ شده‌است، در واقع این شماره‌ها و اسامی در زمان سفارش دادن گوشی‌ها بر روی این ابزار چاپ می‌شوند و به این شکل کاربر به سادگی می‌تواند با شماره فرد مورد نظرش تماس برقرار کند.

دیگر کلید‌های موجود در این گوشی برای خاموش و روشن کردن، قطع و وصل کردن تماس و تنظیمات دیگر به کار می‌روند. این گوشی‌ها قابلیت دریافت پیامک را ندارند، نمایشگری بر روی آنها دیده نمی‌شود و کاربر با دیدن نوری آبی رنگ متوجه می‌شود که تماس برقرار شده‌است.

همچنین هیچ صفحه کلید و شماره‌گیری بر روی این گوشی وجود ندارد.

ضخامت این گوشی‌ها هفت میلیمتر بوده و 40 گرم وزن دارند،‌وزنی که یک سوم وزن آی‌فون 4 به حساب می‌آید. باطری گوشی برای سه روز قابل استفاده‌است و طول عمر کلی آن یک سال است.

گوشی موبایل

کاربران می‌توانند در زمان سفارش دادن گوشی، رنگ و طرح آن را متناسب با سلیقه خود سفارش دهند. همچنین امکان افزوده شدن به تعداد کلید‌های موجود بر روی گوشی و یا تغییر شماره به راحتی و با پرداخت مبلغی اندک وجود دارد.

قیمت این گوشی با 50 دقیقه مکالمه ماهانه 12 دلار بوده و متناسب با زمان مکالمه افزایش پیدا می‌کند.

این ابزار مسلما توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب نخواهد کرد، اما می‌تواند برای استفاده کودکان،‌سالمندان و افراد مبتلا به اختلالات یادگیری کاربردی باشد.

این گوشی با حذف نیاز به گرفتن شماره و قرار دادن اسم به جای کلید‌های شماره‌گیری برقراری تماس را برای کاربرانساده‌تر کرده‌است. این شرکت قصد دارد به زودی گوشی خط بریل را برای کاربران نابینا عرضه کند.

کد خبر 182613
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز