پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: روسیه، قدرت‌های غربی را به تحریک آشکار گروه‌های سوری به مبارزه مسلحانه بر ضد دولت بشار اسد رییس جمهور سوریه متهم کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد غرب به هیچ وجه از مخالفان سوری نخواسته است که با دولت گفتگو کنند اما در عوض به طور آشکار شورشیان را به ادامه شورش مسلحانه برضد دولت بشار اسد تشویق کرده است.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد روش غرب درباره اوضاع در سوریه واقعا مزورانه است و هیچ کمکی به حل اوضاع در این کشور نمی‌کند.
روسیه و چین که هر دو از اعضای دارای حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل هستند تاکنون همه طرحهایی که در آن خواستار برکناری اسد شده است، رد کرده اند.
روسیه اعلام کرده است مخالفت این کشور با اعمال تحریم برضد سوریه به علت حمایت از خود بشار اسد نیست بلکه به علت احترام به قوانین بین المللی است که براساس آن دخالت نظامی خارجی در امور داخلی کشورهای دیگر بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل ممنوع است.
روسیه خواستار گفتگو میان دولت و مخالفان سوریه شده است و با هر طرحی که در آن پیشنهاد برکناری اسد مطرح شده، مخالفت کرده و اعلام کرده است که این تنها مردم سوریه هستند که می توانند درباره سرنوشت این کشور تصمیم بگیرند.

کد خبر 181979

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار