همشهری آنلاین: چهارمین قسمت مجموعه انیمیشن کامپیوتری «عصر یخی» لقب دومین انیمیشن پرفروش کل تاریخ سینما را در سطح بین‌المللی از آن خود کرد و در تلاش است تا رکورد «عصر یخی3» را بشکند.

انیمیشن

به گزارش فارس، این محصول جدید کمپانی فوکس قرن بیستم و شرکت بلواسکای با فروش 650 میلیون دلاری، موفق به کسب این مقام شد.

تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند احتمال زیادی وجود دارد که این انیمیشن کامپیوتری بتواند طی هفته‌های آینده مقام اول این جدول را نیز از آن خود کند.

تا به امروز قسمت سوم همین مجموعه فیلم انیمیشن «عصر یخی» با فروش بین‌المللی 690 میلیون دلاری خود، مقام اول جدول را حفظ کرده است.

«عصر یخی4» با رد کردن رقم فروش «قصه اسباب بازی 3» (محصول مشترک کمپانی والت‌دیزنی و شرکت پیکسار) توانست ردیف دوم را به خود اختصاص دهد.

انیمیشن «قصه اسباب بازی 3» تا قبل از این با فروش بین‌المللی حدود 649 میلیون دلاری خود، این مقام را در اختیار خود داشت.

«عصر یخی4» در پیش از شصت کشور جهان روی پرده سینماهاست و فروش خوب آن همچنان ادامه دارد.

برای مثال، این فیلم هفته قبل در چین به تنهایی حدود 4 میلیون دلار فروش کرد و نمایش موفقیت‌آمیز آن در دیگر کشورها هم ادامه دارد.

فروش بین‌المللی محصولات سینمایی شامل فروش آن‌ها در جدول گیشه سینماهای جهانی منهای آمریکای شمالی می‌شود.

اگر رقم فروش «عصر یخی4» در آمریکای شمالی به رقم فروش بین‌المللی 650 میلیون دلاری آن اضافه شود، رقم خیلی زیادی نخواهد شد.

برعکس تماشاگران بین‌المللی سینما که استقبال خیلی بالایی از این انیمیشن ماجراجویانه و خانوادگی کردند، تماشاگران آمریکایی روی خوش چندانی به این فیلم نشان ندادند.

فروش کلی این فیلم پس از شش هفته اکران عمومی در سینماهای آمریکای شمالی، به مرز 150 میلیون دلار هم نرسیده است.

استقبال پائین تماشاگران آمریکایی از «عصر یخی4» باعث تعجب اهل فن و تحلیل‌گران اقتصادی سینما شده است.

همین تحلیل‌گران سینمایی می‌گویند 4 قسمت مجموعه انیمیشن کامپیوتری «عصر یخی» تا به حال در سطح بین‌المللی 2 میلیارد دلار فروش کرده است.

 

کد خبر 181882

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار