همشهری آنلاین: مدیر کل شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در پاسخ به علت حذف پذیرش دانشجوی دختر در برخی رشته های کنکور سراسری اعلام کرد که این شورا دخالتی در حذف رشته ها نداشته است.

ابوالفضل حسنی در گفتگو با مهر گفت: شورای گسترش آموزش عالی هیچ گونه دخالتی در درج ظرفیت پذیرش دانشجو برای دانشگاه‌ها در پرتال سازمان سنجش ندارد.

وی ادامه داد: پس از وارد شدن ظرفیت پذیرش دانشجو در پرتال دانشگاه‌ها از سوی دانشگاه‌های پذیرنده، دفتر گسترش آموزش عالی برای بررسی ظرفیتها که گذر واژه را از سازمان سنجش دریافت کرده است، وارد پرتال شده و رشته هایی که فاقد مجوز باشند را حذف می کند و یا هر گونه اصلاحی که لازم است را انجام می داده و به سازمان سنجش اعلام می کند.

مدیر کل شورای گسترش آموزش عالی در خصوص میزان پذیرش دانشجوی پسر و دختر تاکید کرد که امکان برگزاری کلاسهای خاص به صورت مجزا برای دختران و پسران و همچنین میزان ظرفیت پذیرش دختر و پسر به عهده خود دانشگاههای پذیرنده است.

این مقام مسئول وزارت علوم همچنین در خصوص وضعیت رشته های علوم انسانی در کنکور سراسری سال جاری نیز اظهار داشت: بر اساس طرح آمایش استانی مبنی بر کاهش این ظرفیت‌ها و با توجه به نیاز به بازنگری سرفصلهای دروس این گروه آموزشی مقرر شد، ظرفیت رشته های مذکور با 50 درصد کاهش ظرفیت اعمال شود.

 

کد خبر 180279

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز