یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۶
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: نزدیک به یک ماه بعد از درگذشت استاد عبدالله سرور احمدی، فرهنگستان هنر برای یکی از ستون‌های شاخص موسیقی نواحی ایران مراسم بزرگداشتی برگزار می‌کند.

 به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر ،این مراسم ساعت آیین بزرگداشت زنده یاد استاد «عبدالله سرور احمدی» نوازنده نامدار دوتار منطقه تربت جام دوشنبه 26 تیر در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، در این مراسم «محمد علی معلم دامغانی» رییس فرهنگستان هنر، «بهمن کاظمی» معاون پژوهشی و پژوهشگر حوزه موسیقی و «علی‌اصغر بیانی» نوازنده و پژوهشگر موسیقی نواحی، سخنرانی می‌کنند. همچنین نماهنگ‌هایی از نوازندگی این زنده یاد «عبدالله سرور احمدی» پخش خواهد شد. اجرای موسیقی نواحی خراسان توسط «سعید سروراحمدی» و «حبیب حبیبی‌فر» از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

more

برای استاد عبدالله سرور احمدی؛قلندر تنها شد

کسب عنوان تک‌نواز برتر در سه دوره پی‌در‌پی جشنواره موسیقی فجر، اجرا در جشنواره موسیقی آوینیون فرانسه، اجرا در شهر دوسلدورف آلمان و نیز اجرا در برابر پاپ ژان پل دوم از جمله فعالیت‌های او در عرصه موسیقی مقامی بود. از او 4 پسر و 3 دختر به یادگار مانده که همه دوتار نوازند. وی روز دوشنبه 29 خرداد در هنگام حرکت به سوی تربت جام درگذشت.

آیین بزرگداشت این هنرمند فقید دوشنبه 26 تیر ساعت 18 تا 20 در سالن ایران فرهنگستان هنر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می‌توانند به نشانی خیابان ولی‌عصر( عج)، پایین تر از طالقانی، شماره 1552 برگزار می‌شود.

کد خبر 177524
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز