مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۵ - ۱۹:۳۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: سمند LX مجوز ورود و شماره گذاری بازار بلغارستان را دریافت کرد و سال آینده حدود 400 دستگاه از این نوع خودرو به این کشور صادر می‌شود

معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: بلغارستان پس از بررسی سطح استانداردهای خودرو سمند و انجام تست های لا‌زم‌, مجوز ورود سمند به این کشور و شماره‌گذاری را صادر کرد.

میرزایی با بیان اینکه بلغارستان از ابتدای سال 2007 میلادی به اتحادیه اروپا پیوسته است‌, اظهار داشت: ورود سمند به حوزه اروپای شرقی‌, رویدادی مهم برای ایران خودرو است.

وی ادامه داد: خودروی که به این کشور صادر می‌شود, نوعی از خودرو سمنداست که پس از انجام برخی تغییرات مطابق شرایط بازار به نام سمند صوفی "صوفیا پایتخت بلغارستان" نامگذاری شده است.

میرزایی با بیان اینکه ایران خودرو به لحاظ تکنولوژی طراحی و تولید خودرو از نظر آلایندگی همگام با استانداردهای جهانی پیش می رود, گفت:این شرکت هم‌اکنون حداقل 2 سال از استانداردهای الزامی کشور جلوتر است.

معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه صنعتی ایران خودرو اظهارداشت: این شرکت به زودی خودروی با سطح استاندارد آلایندگی یورو 4 را به بازارهای جهانی و اروپایی عرضه خواهد کرد.

خبر دیگر اینکه وزیر ارشد کابینه سنگاپور آمادگی این کشور را برای همکاری در زمینه صادرات سمند فرمان راست در شرق آسیا اعلا‌م کرد.

هوچو تانگ وزیر ارشد کابینه سنگاپور گفت: شرق آسیا بازار خوبی برای محصولا‌ت ایران خودرو است و سمند به‌عنوان یک خودرو خوب و باکیفیت می‌تواند از جایگاه خوبی در این منطقه برخوردار باشد.

وزیر ارشد کابینه سنگاپور افزود: ایران خودرو می تواند در بخش صنعت خودروسازی و یا فروش انواع خودرو در کشورهای آسیای شرقی فعالیت مشهودی داشته باشد.

وی تاکید کرد: تمامی ارکان دولت سنگاپور آماده همکاری با ایران خودرو است تا این شرکت پایگاهی در شرق آسیا به دست آورد

کد خبر 17703

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز