همشهری‌آنلاین: دبیر ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) با اشاره به مراسم روز 14 خرداد گفت: در مراسم روز 14 خرداد هر شعاری که موجب شائبه تفرقه باشد، خلاف شرع و خلاف نظر مقام معظم رهبری است.

ارتحال امام

محمدعلی انصاری در جلسه کمیته طرح و برنامه‌ ستاد بزرگداشت بیست و سومین سالگرد ارتحال امام(ره) که با حضور نمایندگان ریاست‌جمهوری، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای اجرایی و مسئولان کمیته بزرگداشت در حرم مطهر امام(ره) برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون برنامه‌ها به خوبی پیش رفته است و مشکل اساسی پیش رو نداریم و دوستان ما با تجربه کافی و شناختی که از این مراسم دارند با تمام قوا و توان خود برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم فعالیت می‌کنند. مهمترین اظهارات انصاری در این نشست به نقل از ایسنا در زیر آمده است:

  • گزارشات حکایت از استقبال خوب مردم در روز 14 خرداد دارد و هرچند سقف آمار حضور مردم در این مراسم پر شده است اما تلاش می‌کنیم تا آن را افزایش دهیم. امکانات نیز با اقدامات به موقع دوستانمان در دولت و سایر سازمان‌ها به خوبی فراهم شده است.
  • هیچ چیز به اندازه وحدت در کلام و مکتب و آرمان امام(ره) متجلی نیست و ایشان رمز پیروزی و موفقیت در همه عرصه‌ها را وحدت می‌دانند که این نیز برگرفته از آیات آسمانی است؛ بنابراین وحدت باید در همه عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و در کارهای اجرایی مورد توجه قرار گیرد و همه زیر یک پرچم فعالیت کنیم.
  • از هر حرکت و شعاری که موجب شائبه تفرقه باشد باید به جد پرهیز شود و هر آهنگ و شعاری غیر از وحدت در روز 14 خرداد، هم خلاف شرع و هم خلاف نظر مقام معظم رهبری است که امروز پرچمدار وحدت در جهان اسلام هستند.
  • در مراسم بزرگداشت امام سلایق مختلف حضور دارند اما هر خصوصیت و حساسیتی جز پیروزی از امام و ولایت باید در این مراسم کنار گذاشته شود.
  • شب 14 خرداد نیز که سخنرانی رییس‌جمهور در این در حرم برگزار خواهد شد، یکی از مسائل مهم است که باید با دقت و توجه هرچه بیشتر برگزار شود. روز 14 خرداد نیز مقام معظم رهبری در حرم مطهر سخنرانی خواهند داشت و باید شرایط هرچه بهتر برای حضور گسترده‌تر مردم فراهم شود به گونه‌ای که هیچ کسی از شرکت در این مراسم و استماع سخنان مقام معظم رهبری محروم نشود.
کد خبر 171285

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار